Odpowiedzi

2010-03-06T15:23:59+01:00
Oboje jej rodzice byli nauczycielami w miejscowym liceum. Gdy Ania miała trzy miesiące jej matka umarła na gorączke. Po czterech następnych dniach umarł jej ojciec z powodu tej samej choroby. Dziewczynka stała się sierotą, przygarniętą przez Panią Thomas, która była sprzątaczką rodziców Ani. Dziewczynka miała u nich trudne dzieciństwo, opiekowała się czwórką dzieci.
Członek z rodziny Thomas wpadł pod pociąg i wtedy pani Thomas nie chciała się dalej opiekować Anią. Następnie przygarnęła ją pani Hammand, u której mieszkała przez dwa latra po chwili gdy zmarł jej mąż pan Hammod. Ania trafiła do sierocińca i w ciągu 4 miesięcy nauczyła się żyć marzeniami.
Wtedy przygarnęła ją Maryla i Mateusz Cuthbertowie. Byli oni rodzeństwem, którzy stworzyli Anui prawdziwy, ciepły, pełen miłości dom. Dziewczyna w czasie przybycia na Zielone Wzgórze, miała 11 lat. Na jej bladej twarzyczce widnieją liczne piegi. Posiadała także duże usta i oczy, które były czasami zielone a czasami szare.
Bohaterka jest chuda, ubrana w brzydką, przyciasną, krótką sukienkę, uszytą z pożółkłej wełny. Na jej ubraniu zwisają dwa długie, gtrube i rude warkocze. Na głowie miała wyblakły marynarski kapelusik a w ręku trzymała zniszczoną torbę z urywającą rączką. Uważała, że jest nie urodziwa. Często z tego powodu wpadała w kłopoty. Ania była samodzielna, ambitna i bardzo pracowita. Dobrze się uczyła i chciała udowodnić, że jest odpowiedzialna i obowiązkowa, ale nie zawsze jej się to udawało. Również impulsywna. Głęboko przeżywająca każdą radość i smutek, mająca swoje zdanie i nie łatwo z niego rezygnuje, trudno ją także do czegokolwiek zmusić.