Odpowiedzi

2010-03-06T15:50:35+01:00
*Pewnego dnia gdy sprzątałam swój pokój ujrzałam za łóżkiem stary album rodzinny.
*Był tak stary, że trzeba było uważać, żeby się nie rozpadł, bo ten album był sklejany taśmą. Z wielkim zainteresowaniem obejrzałam ten album i na tych zdjęciach była babcia Stasia i dziadek Lucjan. Niestety nie mogłem rozpoznać jednego zdjęcia na końcu albumu. Poszłam więc do mamy i zapytałam się z zaciekawieniem kto to jest, a mama powiedziała, że to chyba mój pra pra dziadek. Sttrasznie byłam zainteresowana tym jakie wiódł życie i czym się interesował. Pojechałam więc rowerem do mojej babci, bo myślałam, że może ona coś będzie wiedziała na jego temat.Wiedziała bardzo dużo.Mój pra pra dziadek interesował się muzyką i zarabiał poprzez granie na gitarze przy różnych okazjach.
*Gdy wróciłam do domu pokserowałam ostrożnie te zdjęcia i zrobiłam drzewo genealogiczne naszej rodziny, które pokazałam przy obiedzie z rodziną.


:)
polecam się na przyszłość xD
* to akapity
19 3 19
2010-03-06T16:01:25+01:00
- Pewnego dnia odrabiając lekcje wypisał mi się długopis . Była to późna godzina wieczorem , więc nie mogłam pojechać do sklepu po nowy ,a czekało mnie jeszcze napisanie długiego wypracowania.
-Poszłam więc do taty zapytać czy nie ma przypadkiem jakiegoś długopisu . Tata powiedział ,że nie posiada długopisa lecz może dać mi pióro . To pióro było naszą rodzinną pamiątką przekazywana z pokolenia na pokolenie. Mój tata dostał je od swojego ojca .To pióro było bardzo stare. Miało ciemnozielony kolor troche starty ,widać było ,że ktoś go wcześniej używał. Poszłam do pokoju i zaczęłam pisać wypracowanie . Byłam bardzo zmęczona ,wieć zasnełam. Rano obudziłam się siedząc przy biórku .Chciałam skończyć zadanie ale gdy wziełam zeszyt do rąk moim oczą ukazało się całkiem inne pięknie napisane zadanie . Byłam bardzo zdziwiona co się stało z moim wypracowanie dlatego ,że nigdzie nie było ponim śladu . Stwierdziłam ,że gdy wrócę ze szkoły zajmę się tą sprawa bo teraz jestza późno . Pani na lekcj polskiegi kazała nam przeczytać swoje prace . Po długim wysłuchiwaniu opowieści moich kolegów wkońcu przyszła pora na mnie . Po przeczytaniu wypracowania moja Pani od polskiego była bardzo zdziwona ,że ja napisałam takie wspaniałe wypracowanie . Oczywiście dostałam piątke. Po powrocie do domu zapytałam mamy i taty czy przypadkiem wczoraj nie odrobili za mnie tego wypracowania ,ale obydwoje zaprzeczyli . Postanowiłam więc sprawdzić kto pisze za mnie te wypracowania . Wieczorem położylam na biurku zeszyt i pióro napisałam temat wypracowania i udając ,że spię obserwowałam całą sytuacje. Moim oczą ukazał sie długopis który sam potrafi pisać .Rano przeczytałam wypracowanie było naprawde świetne .
- Od tego czasu gdy odkryłam tą rodzinna tajemnice nie rozstaje się z tym piórem. Dzięki niemu dostake bardzo dobre oceny z języka polskiego . Jestem bardzo szczęśliwa ,że to właśnie ja posiadam takie pióro.
26 4 26