Czego się nauczyłem czytając małego księcia? Obojętnie jaka forma. Praca ma być na kartkę A4 lub więcej. Proszę nie spisywać z innych stron czytałem już dużo prac i nie kopiowac z zadane.pl bo są tu już takie prace bo czytałem. Mam to zadane na poniedziałek. Z góry dzięki.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T10:54:44+01:00
Mały Książę to niezwykła opowieść. Gdy zobaczyłam ją po raz pierwszy na moich ustach pojawił się uśmiech, bo jak taka cieniutka książeczka może opowiadać o tak ważnych problemach? Tym czasem ta ,, bajeczka’’, potrafi pięknie i bez patosu mówić o tym co dla każdego człowieka powinno być w życiu najcenniejsze.

,,Małego Księcia’’ bez wątpienia możemy nazwać kompendium wiedzy dla każdego człowieka. Ta niezwykła opowiastka zwróciła moją uwagę przede wszystkim na odpowiedzialność względem drugiego człowieka. Dzięki ,,Małemu Księciu’’ wiem, że idzie ona nierozłącznie z momentem, kiedy zaczynamy łączyć swe losy z inną osobą. ,,Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.’’ W tej przepięknej lekturze bardzo podobał mi się również wątek Róży i Małego Księcia. Uczy on nas jak piękna może być miłość, nawet jeżeli z początku wydawało się że dwoje istot dzieli za dużo przeciwieństw. ,, Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu.’’

Książka pana Antoine'a de Saint-Exupéry'ego to napisana przystępnym językiem powiastka, w której każdy znajdzie jakiś wątek, który zostanie na zawsze w jego sercu. Moim zdaniem jest to właśnie jedna z tych lektur do których człowiek wraca, gdy czuje się samotnie i źle.

Mam nadzieję, że wypracowanie się spodoba bo pisałam je całe 20 min :)