Odpowiedzi

2010-03-06T15:42:56+01:00
Pomnik Zesłańców Sybiru-To kilkudziesięciotonowa betonowa, waląca się ściana przebijana upadającym krzyżem. Ten moloch zajął miejsce dawnego ogródka zabaw dla dzieci na placu Strzeleckim, nie wzbudzając sympatii wśród mieszkańców. Kompozycję Jarosława Perszki nazywają hołdem dla smutnych blokowisk albo ścianką wspinaczkową, na którą zabroniono wchodzić.Pomnik Ofiar Stalinizmu wzniesiony został w 1989 roku . Inicjatorem pomnika był dr Leszek Skonka, projektantem jego formy był inż. arch. plastyk - Tadeusz Teller.
Pomnik odsłonięty został 17 września 1989 roku. Na pomniku umieszczono tablicę z inskrypcją - "W 50-tą rocznicę narzucenia Polakom systemu stalinowskiego, w hołdzie jego ofiarom, ku przestrodze żyjącym i przyszłym pokoleniom – Naród Polski". Pomnik zwieńczony jest koroną cierniową (z brązu) do której doprowadzony jest gaz miejski zapalany w czasie uroczystości.
2010-03-06T15:51:50+01:00
Pomnik Zesłańców Sybiru we Wrocławiu.Ma kilkadziesiąt lat. Jest betonową, walącą się ścianą przebitą upadającym krzyżem. Kompozycja Jarosława Perszki jest nazywana przez mieszkańców hołdem dla smutnych blokowisk.

Pomnik Ofiar Stalinizmu wzniesiony został w 1989 roku. Inicjatorem pomnika był dr Leszek Skonka. Pomnik odsłonięty został 17 września 1989 roku. Na pomniku umieszczono tablicę z inskrypcją - "W 50-tą rocznicę narzucenia Polakom systemu stalinowskiego, w hołdzie jego ofiarom, ku przestrodze żyjącym i przyszłym pokoleniom – Naród Polski". Pomnik zwieńczony jest koroną cierniową z brązu. Na cokole umieszczono płytę z inskrypcją – "Tym, którzy odbudowali Polskę i zagospodarowali Ziemie Odzyskane – Naród Polski".