PROSZĘ PLIS PLIS PLIS :OPISZ HOBBITA BIBLA BAGGINSA Z KSIĄŻKI HOBBIT ,CZYLI TAM I Z POWROTEM. WYKORZYSTUJĄC PODANY PLAN.
1 AKAPIT WSTĘP:PRZEDSTAWIENIE POSTACI:JAK SIĘ NAZYWA? KIM JEST-POSTACIĄ REALISTYCZNA CZY FANTASTYCZNĄ? W JAKIM UTWORZE WYSTĘPUJE ?KIM SĄ JEGO RODZICE(RODZINA)?W JAKIM JEST WIEKU? GDZIE MIESZKA? CZYM SIĘ ZAJMUJE?
2 AKAPIT ROZWINIĘCIE:OPIS WYGLĄDU ZEWNĘTRZNEGO:WZROST, SYLWETKA, WŁOSY, DŁONIE , STOPY, TWARZ, UBIÓR.
CECHY CHARAKTERU I UMIEJĘTNOŚCI: .(NAZYWANE WPROST PRZEZ NARRATORA LUB INNE POSTACI ORAZ WYNIKAJACE A ZACHOWANIA BOHATERA I UPODOBAŃ;POPARTE UZASADNIENIEM I ODPOWIEDNIMI CYTATAMI)
3AKAPIT ZAKOŃCZENIE OCENA POSTACI CO W NIEJ BUDZI TWOJĄ SYMPATIĘ, A CO NIE? CZY MOŻLIWA JEST JEDNOZNACZNA OCENA POSTACI,CZY NIE,I DLACZEGO? CZY BOHATER JEST GODNY NAŚLADOWANIA I Z JAKIEGO POWODU?

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-06T15:57:27+01:00
"Hobbit, czyli tam i z powrotem" to jedna z najpopularniejszych powieści fantasy. Jej autorem jest J.R.R. Tolkien. Głównym bohaterem tejże powieści jest mieszkaniec Hobbitonu- Bilbo Baggins. Jest on hobbitem, wywodzącym się od Belladony Tuk ( córki Starego Tuka ) oraz Bunga Bagginsa. Jest to ciesząca się poszanowaniem wśród sąsiadów istota koło pięćdziesiątki.
Jak już wspomniałam Bilbo jest mieszkańcem Hobbitonu, a dokładniej mieszka w przytulnej norce pod Pagórkiem. W tej powieści odgrywa on ważną rolę włamywacza, nie złodzieja.
Hobbity charakteryzują się tym, że mają wzrost niższy od krasnoludów, a większy od liliputów. Ich sylwetka jest krępa, ponieważ grupa ta ma skłonności do tycia. Włosy tychże stworzeń są kędzierzawe, brunatne. Hobbici mają również owłosione stopy o grubej podeszwie, gdyż chodzą boso. Ręce tych istot są zwinne, a na twarzy wypisana jest sympatia. Ulubione kolory Hobbitów to zielony i żółty.
Bilbo, podobnie jak inne Hobbity jest leniuchem. Lubi on odpoczynek, smaczne jedzenie, które jadał kilka razy dziennie. Dla Hobbita ważna jest duża spiżarnia i wygodne łóżko, ponieważ cenią sobie one wygodę.
Jeśli chodzi o zainteresowania pana Bagginsa to należy do nich między innymi czytanie map, starych pism czy palenie fajki z dobrym tytoniem i wypuszczanie pierścieni z dymu.
Bilbo jest z natury pedantyczny, leniwy, uległy. Nie lubił przyjmować nie zapowiedzianych gości. Potrafił znikać bezszelestnie i błyskawicznie. W wyprawie po skarb okazał się lojalny wobec swych przyjaciół krasnoludów. Kiedy Smaug wyzywał krasnoludy w obecności Bilba, ten nie wierzył tym kłamstwom. Po czynach tego hobbita możemy zauważyć jego pomysłowość, ponieważ to on zorganizował ucieczkę w beczkach z więzienia elfów. Czytając tę powieść możemy również wywnioskować o szlachetności pana Bagginsa. Hobbit ten narażał swoje zdrowie niosąc Arcyklejnot wrogom, chcąc w ten sposób zapewnić pokój między ludźmi, krasnoludami a elfami.
Występujące w tej powieści inne osoby takie jak np. Gandalf czy Thorin uważały,że Bilbo ma rozum i odwagę połączone we właściwej mierze.
Moim zdaniem bohater ten jest godny naśladowania, gdyż pomagając swym przyjaciołom gotów był ponieść wszelkie trudności. Bilbo Baggins pokazał nam również, że nie należy dbać tylko o własne interesy, lecz trzeba czasem pomóc, poświęcić uwagę innym.

Mam nadzieję, że pomogłam ;)
26 3 26
HA HA byłem pierwszy nie przepisywac
HAHHAHAHAHHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHAHHAHHAHAHHAH
6b
2010-03-06T16:06:04+01:00
Charakterystyka

Bilo Bagins jest hobbitem . Bilbo był większy od liliputa lecz mniejszy od człowieka . Ubrany był zazwyczaj w zielonym kubraku i nosił żółte spodnie. Miał bują czuprynę . Ręce jego są porośnięte sierścią , nogi również .
Pan Bagins to spokojny obywatel , wesoły nie przeszkadza nikomu , jest miły . Lubi palić swoją fajkę. W jego norce panuje ład i porządek jak na czyściocha przystało . Nie wchodził nikomu w drogę . Nie lubił ruszać się ze swojej przytulnej norki .
Aż nagle spotyka go niezapomniana przygoda. Bilbo bardzo się zmienia. Choć wyprawa nie była łatwa to sie nie poddał . Już w drodze Bilbo okazał się niezastąpiony uratował krasnoludy z więzienia elfów , znalazł pierścień . Jako pierwszy spotkał Smauga i odkrył jego słaby punkt . Koledzy z wyprawy nazwali go '' włamywaczem ''. Uznali go za swojego przyjaciela . Hobbitowi spodobało się to , że ma przyjaciół . To bardzo miła postać . Podziwiam go . Chciałabym mieć takiego kumpla jak Bilbo.


........................................................................

pS. Myślę , że pomogłam :D

26 3 26