Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T16:06:13+01:00
1)
Bóg mieszka w sercu każdego człowieka, który wierzy. Łączy on się cały czas z nami i pomaga nam w trudnych sytuacjach. Dzięki niemu, naszemu Ojcu wiemy, że nasze życie ma cel...żyjemy po to aby po śmierci z nim się spotkać, żyć przy nim.
Bóg... towarzyszy nam on od urodzenia, rodzice są tak jakby jego następcami ponieważ pokazują nam jak mamy postępować, uczą nas wybierać dobrych dróg w życiu, to dzięki nim i jemu jesteśmy!
Niestety nie każy potrafi mu dać coś od siebie wszyscy by tylko oczekiwali ale on jest w śród nas liczmy się z tym że i on oczekuje od nas!

Najważniejsze przykazanie dla mnie to "Czcij ojca swego i matkę swoja" ważne ono jest dla mnie ponieważ dzięki nim mogę cieszyć się życiem i trzeba im całe życie za to dziękować
2010-03-06T16:09:14+01:00
1. Bóg mieszka w niebie. Tak nas uczą na religii i w kościele. Ale przecież bóg jest z nami cały czas, w każdym momencie. Jest świadkiem tego co robimy, jak żyjemy. Mogę spotkać go w drugim człowieku, zwłaszcza cierpiącym. Obecny jest w przyrodzie, tej zimowej, uśpionej i tej wiosennej budzącej się do życia. Największą wartość ma obecność Boga w moim sercu, zwłaszcza po przystąpieniu do Komunii świętej. To Jego najlepsze mieszkanie. A gdy nie mogę przyjąć Komunii, to spoglądam na tabernakulum i wiem, że On tam mieszka. Jeszcze jeden Jego dom.

2. Miłuj bliźniego swego jak siebie samego.
Może to banalne i chyba najbardziej znane przykazanie, ale dla mnie kryje ono ważną wskazówkę życiową. Dobrze żyje ten, kto kocha bliźniego. Nie muszę go uwielbiać, ale przynajmniej szanować. Traktować tak, jak sama chciałabym być potraktowana. Kto jest dobry dla ludzi ten otrzyma nagrodę. Jak powiedział św. Augustyn - Kochaj i rób co chcesz. Jeśli moje serce będzie przepełniać uczucie miłości, to nie muszę martwić się o swoje zbawienie.