Odpowiedzi

2010-03-06T16:13:31+01:00
.Jeżeli jest tak, jak powiedział lis, to na co - twoim zdaniem - nie należy zwracać uwagi, poznając drugiego człowieka? W kilku zdaniach odpowiedz na to pytanie. Moim zdaniem nie kierować się wyglądem. Patrzeć człowiekowi w duszę. Poznać jego charakter, to co jest w środku człowieka, bo to co człowiek ma w sercu to jak się zachowuje i to co czyni jest najważniejsze.

6 4 6
2010-03-06T16:19:28+01:00
Książka pt "Mały Książę" Jest o miłości i przyjaźni. Lis, który uczy małego Księcia przyjaźni, a dokładniej oswajania mówi, że aby ktos stał się dla kogoś wyjątkowym trzeba go dobrze poznać. Nie można oceniać człowieka po wyglądzie, ani ksiązki po okładce, bo to nie szata zdobi człowieka tylko czlowiek szatę. Lis powiedział Małemu Księciu dlaczego jego róża jest dla niego wyjątkowa. Oczywiście z tego względu, iż to właśnie Książę podlewał różę i pielęgnował ja. Codziennie z nią rozmawiał i patrzył na nią.
Więc eżeli patrzymy na drógiego człowieka tzreba zwrócic uwagę na jego charakter, czy jest uczciwy a nie na to czy ma dużo pieniędzy albo czy jest ładny.
5 4 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T16:21:57+01:00
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - powiedział lis i jego słowa kryja w sobie wielką prawdę. Wraz z Małym Księciem uczymy się co jest ważne w kontaktach z innymi ludźmi.
Poznając kogoś często sugerujemy się wyglądem, tym co zewnętrzne. Uważam, że jest to naturalne. Po prostu zmysł wzroku mamy najlepiej rozwinięty i ktoś ładny czy uśmiechnięty od razu budzi naszą sympatię. Ale rację ma lis mówiąc, że to nie jest najważniejsze. Ważne jest to, co kryje się wewnątrz, jaki ktoś ma charakter, osobowość, jaki ma system wartości. Krzywdzimy tych których dyskwalifikujemy wybierając przyjaciół ze względu na to że jest otyły, albo brzydki, czy piegowaty, albo niepełnosprawny. Taka osoba, która ma kompleksy, trudności ze znalezieniem przyjaciela może okazać się świetnym kumplem i towarzyszem zabaw.
Zgadzam się ze słowami lisa. Ja również wolałbym, żeby ktoś poznał mnie bliżej, to jaki jestem, a nie skupiał się tylko na tym jak wyglądam.
10 4 10