Napisz rozprawkę na temat : Czy ludzie powinni szanować przyrodę i dlaczego.Odpowiedz i uzasadnij odwołując sie do trzech argumentów.....................
1.Wstęp a w nim teza będąca odpowiedzią na pytanie
2.Rozwiniecię a w nim przynajminiej TRZY argumenty które pomogą te tezę udowodnic.Każdy argument należy rozwinąć..
3.Zakończenie a w nim podsumowanie

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-06T16:45:25+01:00
Od dawna nurtuje mnie jeden problem, czy ludzie powinni szanować przyrodę? długo nad tym myślałam i po dłuższym zastanowieniu stwierdzam iż tak. Chociaż wiele osób może być temu przeciwnych, to ja się z nimi nie zgadzam. Postaram się to teraz dosadnie uargumentować.
Po pierwsze niszczyć przyrodę, to tak samo jak zabijać ludzi. chyba nikt z nas nie chciał by być mordercą. Nie zdajemy sobie z tego sprawy ale przyroda również cierpi, może nie tak dosłownie ale cierpi.
Drugim argumentem przemawiającym za jest to, że dzięki przyrodzie my istniejemy. Dzięki drzewom możemy oddychać. One wytwarzają tlen, niezbędny do życia człowiekowi.
I ostatnim najmocniejszym argumentem jest to iż niszcząc przyrodę niszczymy wygląd i krajobraz naszej planety. Wiosną, gdy wszystko budzi się do życia miło jest popatrzeć, jak dookoła nas jest zielono. Jesienią gdy liście spadają z drzew miło jest zrobi sobie spacer po parku.
Zatem wiec sami widzimy że nie nalezy niszczyc przyrody, jet ona równie ważna jak wszystko inne co nas otacza. Na koniec przytocze słowa Albert Einstein: "Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz."
2 5 2