Odpowiedzi

2009-10-21T18:29:29+02:00
George Moore powiedział kiedyś zdane;"Szukając swego miejsca, człowiek objeżdża cały świat i znajduje je powróciwszy do domu"
gdy ostatnio usłyszałam te słowa zastanowiłam się nad nimi gdyż moim zdaniem są to słowa bardzo ciekawe. Gdy zaś głębiej zastanowiłam się nad ich znaczeniem spostrzegłam jak są one niesamowicie prawdziwe.
Zauważyć tu można iż z jednej strony objeżdżanie jak jest napisane całego świata by znaleźć na nim swoje miejsce nie ma sensu gdy tym miejscem jest nasz własny dom, czyli miejsce w którym na co dzień żyjemy w którym mieszkamy i w którym się często wychowaliśmy. Jaki to ma wiec sens zwiedzenie całego świta by dostrzec ze dobrze jest nam w naszym domu. Otóż wbrew pozorom ma olbrzymi. czy rzadko zdarza nam się dostrzec że ludzie dostrzegają co mieli dopiero w momencie gdy juz to stracą. Czy często słyszane przysłowie ,,cudze chwalicie swego nie znacie,, nie powinno być odniesione do tych slow. Moim zdaniem tak. A to dlatego ze przecież ludzie czesto chwalą to czego nie udało im sie poznać ale robią to dlatego właśnie ze tego nie zrobili. Gdy zas już poznadzą to co tak wychwalali czyli opce kraje narody czy kultur dostżegaja ze nie są one tak niesamowite jak by sie zdawało. Wtedy właśnie ludzie zauważaja jakim miejscem jest ich dom i poznając go na nowo doceniają go. Słowa zaś o doceniniu czegoś gdy się to straci możemy odnieśc do słów "Szukając swego miejsca, człowiek objeżdża cały świat i znajduje je powróciwszy do domu" gdyz wyjezdżając tracimy na pewien czas dom i dopiero zaczynamy rozumieć jakim on jest dobrem i jak należy docenić to co w nim jest i to robimy wracajac do niego.
Patrząc na tamte arg chyba nie trudno stwierdzić ze autor słów "Szukając swego miejsca, człowiek objeżdża cały świat
, i znajduje je powróciwszy do domu" miał racje wypowiadajac je.
3 2 3