Potrzebuje napisać rozprawke o tym czy pieniądze dają szczęście moja teza to:pieniądze przyczyniają się do szczęścia.Zadanie jest uproszczone,ponieważ podaję jóż argumenty
1.umożliwiają realizację marzeń
2.Pozwalają godnie żyć,nie oszczędzać przesadnie i nie myśleć ciągle o sprawach marerialnych
3.Ułatwiają lepszy start w życiu
4.Umożliwiają rozwój
5.Mądre korzystanie z nich poprawia kądycje,zdrowie i wygląd
6.Pozwalają pomagać innym
7.Umożliwiają pomoc obcym:ubogim doświadczonym przez życie,lub utalentowanym,ale mającym trudny start.
Rozprawka ma zawierać przynajmniej kartke A4,proszę o szybkie rozwiązanie,potrzebuję tego na poniedziałek c(:

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-06T17:58:19+01:00
Moim zdaniem pieniadze nei do konca dają szczescie, ale w bardzo duzym stopniu przyczyniaja sie d szczescia.
Bez pieniedzy mamy utrudnion ystart zyciowy gdyz musimy zaczynac od nowa a tak mozemy kupic sobie mieszkanko o ktorym marzylismy od zawsze. Pieniadze tez są w pewnymm sensie realizajca nasztych marzen gdyz mozemy spelniac wszystkie nasze marzenia: zzwiedzic swiat, wyksztalcic sie, urodziuc dzieci ktorym nic nie zabraknie, nie muszac martwic sie czy starczy nam do przyslowiowego ,,1" - dnia wypłaty na chleb. niby za pieniadze zdrowia i pieknosci nie mozna kupic ale dzieki pieniadza mozna je poprawic bedac chorym wykupic odpowiednie lekarstwa, dla urody mozna kupic kremy na zmarszczki, operacje plastyczne itp.Mając pieniadze mozemy pomoc innym iczuc sie z tym dobrze: wspomoc biednych,ubogich mozemy pomoc domom dziecka i miec poczucie ze dzieki nam dzieci choc troche poczuly sie szcxzesliwsze. Mysle ze wszyscy twierdza ze pieniadze szczescia nie daja lecz ich brak jest tragiczny dla kazdego znas
1 5 1
2010-03-06T18:05:29+01:00
( * = akapit)

*Czy pieniądze dają szczęście? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź jest prosta - czasem tak, czasem natomiast nie.
*Szczęście dają wtedy, jeśli ktoś jest bardzo chętny do rozwijania kariery, a takie coś jak wiadomo wymaga pewnych środków. Wiadomo również, że mądre korzystanie z nich poprawia wygląd, kondycje, mniemanie o sobie oraz samopoczucie, bo gdy wiemy, że mamy dużo pieniędzy i nie grozi nam bieda, cieszymy się. Wielkim plusem jest także to, że jeśli mamy pieniądze, to możemy pomagać tym, którzy ich nie mają - biednym, jeżeli tylko mamy dobre serce i chęci. Jeśli się jest człowiekiem z pasją, posiadanie pieniędzy może umożliwić dobry start w życiu, bo im lepiej wystartujesz, tym lepiej będziesz później się prowadził. Jeśli posiadasz ich dość dużo, nie musisz się martwić o sprawy materialne, nie musisz przesadnie oszczędzać i martwić się o miejsce zamieszkania, przez co ludzie często chorują na depresję. Jednak minusy są takie, że jednak prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a ci "zahipnotyzowani" pieniędzmi po prostu przyjaźnią się z ową osobą tylko dlatego, żeby je mieć również dla siebie, co nie jest na pewno zachęcające.
*Moim zdaniem praca mówi sama za siebie - nie trzeba być przesadnie bogatym, aby być szczęśliwym, ale i nie przesadnie biednym. Najlepiej ulokować się gdzieś po środku.