Odpowiedzi

2010-03-06T18:19:34+01:00
Pierwszy konflikt to konflikt w Europie. Rozgrywa on sie na terenach byłej Jugosławi. Powodem jego jest wyznanie, na terenach tego państa mieszkali chrześcijanie, muzułmanie i islamiści. Jak łatwo sie domyślić nie umieli sie oni zgodzić ze sobą ponieważ wszyscy chcieli mieć własne państwo, w efekcie czego Jugosławia rozpadła sie aż na 7 państw-Chorwacje, Słowenie, Macedonie,Bośnie i Hercegowine,Serbie, ,Czarnogóre(które niedawno jeszcze istniało pod nazwa Serbia i Czarnogóra jako jedno państwo) i w 2007r powstało jeszcze jedno państwo-Kosowo.
Drugi konflikt trwa w Chinach, w Azji. Prowincja chińska Tybet chce aby został on niepodległum państwem i całkowicie niezależnym od Chin. Natomiast Chiny nie chcą sie zgodzic m.in. dlatego że do Tybetu przyjeżdża dużo turystów i rzad chiński ma z tego dużo pieniędzy. Konflikt trwa dalej i niestety są też ofiary głownie tybetańczycy którzy sie sprzeciwiają Chńczykom a Ci mają rozkaz bby wszystkicg buntowników uciszać a wiemy w jaki sposób to robią.
Trzeci rozgrywa sie w Somali (Afryka) gdzie trwa wojna domowa. Rebelianci chca dojść do władzy i obalić tamtejszy rząd co już im sie prawie udało a robią to w sposób krwawy ponieważ zabijaja wszystkich ważnych ministrów. porywajarowniez statki i chca okupu od państw do którego on należy aby miec pieniądze na broń. Tam sytuacja jest najgorsza w tym konflikcie z wszystkich trzech ponieważ giną niewinni ludzie.
bibliografi nie mam bo pisałem to z głowy