Odpowiedzi

2010-03-06T18:07:39+01:00
Magnes - ciało lub urządzenie wytwarzające stałe pole magnetyczne. Magnesy dzieli się na:
magnesy trwałe,
magnesy proszkowe,
magnesy tlenkowe,
elektromagnesy
magnesy nadprzewodnikowe .
Magnes neodymowy
Zawansowane technologie wymagają magnesów o dużej wydajności. w ciągu ostatnich 10 lat magnesy neodymowe stały się niezmiernie popularne zwłaszcza w motorach, sensorach, komputerach i komponentach do ich produkcji czy kuchenkach mikrofalowych. Właśnie dzięki wysokiemu poziomowi energii magnesów neodymowych mogło dojść do znacznej "miniaturyzacji" zarówno elektronicznych jak i mechanicznych komponentów, w wyniku, czego korzystamy z dysków o dużych pojemnościach, miniaturowych nagrywarek, mp3 playerów, wag i samochodowych systemów hamulcowych.
Przykłady użyteczności magnesów neodymowych:
Klamry zaciskowe, filtrowanie oleju, wyszukiwanie ukrytych w ścianie niewidocznych kołków, wyszukiwanie gwoździ pod podłogą, terapia magnetyczna, łączenie smoczka z ustami lalki, mocowanie narzędzi, mocowanie plandek i pokrowców w samochodach itp., zamki w szafkach, wykrywacze metalu, mieszadła magnetyczne, budowa prądnic, uzdatnianie wody, mocowanie sakw motocyklowych, przyspieszenie procesu leżakowanie win i nalewek, magnesy trakcyjne w modelach samochodów, sprzęgła magnetyczne w modelach kolejowych,
Elektromagnes - element elektryczny zbudowany z cewki nawiniętej na rdzeniu ferromagnetycznym (wykonanym zazwyczaj z miękkiego żelaza). Pod wpływem przepływającego przez cewkę prądu elektrycznego wytwarzane jest pole magnetyczne. Pole magnetyczne wytwarzane przez elektromagnes wzrasta po zwiększeniu liczby zwojów lub natężenia przepływającego prądu przy stałej długości cewki.
39 3 39
2010-03-06T18:09:22+01:00
Magnesy:
-szafki
-drzwi
-lodówki
-głośniki
elektromagnesy:
-medycyna(okulistyka)
-na złomowiskach
-głośniki
-w hutach
111 4 111