Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T19:31:58+01:00
W pustyni i w puszczy - powieść podróżniczo - przygodowa. Główni bohaterowie wędrują przez Afrykę, poznają jej przyrodę i kulturę. Obecne są opisu przyrody, pejzaży, zjawisk atmosferycznym. Ponadto bohateriwe przeżywają wiele przygód. Zmagają się z niebezpieczeństwami jakie czyhają na tym dzikim lądzie.


Robinson Crusoe - powieść podróżnicza -przygodowa. Cechuje tego rodzaju powieści to że :
a) główny bohater to za zwyczaj podróżnik, odkrywca, poszukiwacz lub badacz
b) fabuła składa się z wielu przygód, akcja obfituje w niespodziewane zwroty, jest wartka, szybka.
c) zawarte są w niej opisy miejscowości, relacje z tras podróży, opisy przyrody, obyczajów, opisy ludzi o innym kolorze skóry, kultur.


Ten obcy - współczesna powieść obyczajowa. Powieść ta osadzona jest w realiach współczesnych, bohaterowie przeżywają codzienne trudności i kłopoty, takie jak zwykli ludzie. Na ich przykładzie obserwujemy jak sobie z nimi radzą.


Krzyżacy - powieść historyczna - fabuła opiera się na faktach historycznych, Sienkiewicz korzystał z wielu opracowań historycznych: dokumentów, pamiętników, opracowań naukowych.


Syzyfowe prace - powieść obyczajowo - psychologiczna. Poznajemy życie mieszkańców Klerykowa, ich problemy, mentalność. A przy tym poruszone są zagadnienia związane z dojrzewaniem Marcina.
47 4 47