Uzasadnij w formie rozprawki, że przyjaźń jest niezwykłą wartością w życiu człowieka. W swojej pracy przywołaj przynajmniej dwa przykłady z literatury. Pamietaj o planie rozprawki.
Prosze o jak najszybsze rozwiązanie.. tak żeby to zajeło półtorej strony kartki podaniowej.. prosze...!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T20:04:03+01:00
W mojej pracy spróbuje uzasadnić myśl "Przyjaźń jest niezwykłą wartością w życiu człowieka".
Przyjaźń w życiu człowieka jest bardzo ważnym uczuciem.
Bardzo ważne jest rozumienie , że ktoś nas lubi, ceni i zawsze możemy liczyć na to, że nam pomoże. Przyjaciel to człowiek, który jest najważniejszy i wie o nas wszystko. Mówimy mu wiele naszych tajemnic, sekretów, planów na życie. Mamy poczucie bezpieczeństwa , że on tego nikomu nie powie. Przyjaciel jest osobą której możemy zaufać.
W literaturze również są przypadki takiej przyjaźni.
Takim przykładem jest np. Harry Potter - bohater powieść J.K. Rowling. Harry gdy jest już w Hogwarcie spotyka swoje pierwszego przyjaciela jest nim gajowy Hagrid. Kolejnymi przyajciółmi ktorych Harry spotyka na swojej drodzę to Ron i Hermiona. Nasz bohater darzy ich ogromnym zaufaniem. Gdy Potter był w potrzebie albo miał problem, jego przyjaciele go nie opuścili zawsze potrafili mu pomóc, zawsze też go wspierali.
Innym jakże ważnym przykładem jest "Mały Książę". Otóż ten bohater opuścił swoją planetę właśnie w poszukiwaniu prawdziwego przyjaciela. Gdy podróżwał po wielu planetach spotykał wielu ludzi tj : Król, Bankier, Pijak, Latarnik itp. Dopiero gdy dotarł na Ziemię spotkał tam Lisa ,Zwrotniczego i Lotnika itp.
Znajomość z Lisem i Lotnikiem to dla niego bardzo cenne doświadczenie. Dzięki nim, Mały Książę dowiaduje się, czym jest przyjaźń. Dowiaduje się tez wielu informacji co do świata dorosłych. Także utwór "Mały Książę" jest bardzo piękna historia wielkiej i prawdziwej przyjaźni.
Mam nadzieję że trafnie udało mi się uzasadnić tą myśl.
Przyjaźń w życiu człowieka jest bardzo ważna i cenna.


mam nadzieje że pomogłam
6 4 6