Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T20:30:34+01:00
Jedna z moich najlepszych wakacyjnych podrozy jaka kiedykolwiek odbylam miala miejsce gdy ja i moi przyjaciele byliśmy uczniami. Wedrowalismy starym szlakiem torow kolejowych do Kalifornii i obozowaliśmy wzdłuż Gor Kolorado.
Zdecydowalismy się podróżować jak pierwsi pionierzy i odkrywac zycie, jakim było 120 lat wczesniej. Pomysl przyszedł od naszego nauczyciela. Polecil nam przeczytac książkę ‘dzienniki Lewisa i Klarka’, którzy byli pierwszymi Amerykanami zatrudnionymi przez prezydenta Thomasa Jeffersona by odkryc ( tu powinien być jakis przymiotnik, ale nie mogę go z tych zdjęć odczytac :/ ) Stany Zjednoczone i znaleźć droge do Kalifornii.
Pozbieralismy informacje na temat technologii i sprzętu dostępnego 120 lat temu a nastepnie podjęliśmy decyzje nie brac ze soba nic wynalezionego po roku 1870 z wyjątkiem bardzo dobrych map. Wybralismy rok 1870 ponieważ do tego czasu było jedzenie w puszkach dla ochrony pieciu z nas przed glodem. Ale w razie czego wzielismy kilka wedek by złapać swieza rybe w gorach.
Wyruszylismy słonecznego dnia pod koniec czerwca. Byliśmy przygotowani na rozne możliwe sytuacje. Wiedzieliśmy, ze noce będą zimne, a znalezienie drewna na opal w ciemności jet trudne. Nie będzie goracych prysznicow na koniec dnia, a w nocy możemy słyszeć dziwne glosy.
Pewnej nocy zobaczyliśmy Gorskiego lwa, nastepnego dnia padal snieg w srodku nocy, a potem gdy snieg stopnial było wszedzie pelno blota.
Po około tygodniu dotarliśmy do Kalifornii- zmeczeni, ale szczesliwi, ze mogliśmy być tak blisko natury. Uwielbialismy swieze powietrze, spanie pod gwiazdami oraz plywanie i łowienie ryb jeziorach z orzezwiajaca woda. Było nam ciezko wrócić do szkolnych lawek- chcieliśmy wrócić do roku 1870!


Odnosnie odpowiedzi, to wydaje mi sie ze powinny byc takie:
1.True
2.True
3.True
4.False
5.True
6.False
Proszę uprzejmie :) z pozdrowieniami, English Philology Student :)