Odpowiedzi

2010-03-06T20:35:51+01:00
Drodzy uczniowie,
Jak wiecie obowiązek szkolny nie należy być może do przyjemności, ale to dzięki jego przymusowi i aktualizacji społeczeństwo może się niebanalnie rozwijać i kształcić we wszystkich dziedzinach życia. Wielu wybitnych tego świata miało czasem nie lada problemy z nauką( T Edison chodził do szkoły specjalnej) :)
Szkoła to przyszłość i zwycięstwo, a żeby zwyciężać trzeba żyć pełnią życia :)
13 4 13
  • k95
  • Rozwiązujący
2010-03-06T20:38:48+01:00
Uważam, że nauka jest w życiu ważna, bo dzięki niej możemy osiągnąć swoje cele życiowe. Niektórzy mają też za cel zbudowanie rodziny, ale najważniejsza jest nauka. Powinniśmy uczyć się, gdy chcemy mieć dobrą prace i nie chcemy żyć w biedzie. Kiedyś ludzie uczyli się żeby odkrywać wynalazki, teraz żeby to udoskonalić. Nauka w życiu jest bardzo ważna, można by powiedzieć, że bez niej nie ma życia. Dlatego więc uczmy się i osiągajmy nasze wymarzone cele życiowe!
11 3 11
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T21:51:56+01:00
Hmm... może :
Moi drodzy !
Chce wam powiedzieć że nauka to wcale nie taka zła rzecz ! Mamy wspaniałe grono pedagogiczne , które powinno być z nas dumne , choć nie zawsze tak jest . Musimy uczyć się takich przedmiotów jak język polski , choćby dlatego że jako Polacy powinniśmy umieć posługiwać się własnym językiem . A jeśli chcemy obliczyć ile wyniosły nas odsetki na wziętym kredycie , sięgamy do podstaw matematyki . Technologia , wciąż mknie na przód a my nie możemy zostać w tyle ! We współczesnym świecie nie poradzimy sobie jako dorośli ludzie bez pracy . Każda posada wymaga od nas jakiś umiejętności , ktore nabywamy w szkole . Nawet prosty sklepikarz musi umieć liczyć , farmaceuta musi znać sie na chemii a lekarz umie biologie. Bez nauki daleko nie zajdziemy . Trzeba znać podstawy angielskiego żeby odnaleźć się we współczesnym świecie , więc tez należy przyłożyc się do pracy nad tym przedmiotem. Jednym słowem - bez pracy nie ma kołaczy , czyli chcąc nie chcąc musimy wziąć się do pracy , żeby mieć jakieś pozytywne wyniki w nauce. Bez wiedzy będziemy nikim a przecierz nikt tego nie chce .
4 3 4