Odpowiedzi

2010-03-07T08:26:45+01:00
Staś i Nel musieli wyruszyć w dalszą podróż, lecz nel nie chciała zostawiać King'a swojego ukochanego słonia. Staś wpadł na pomysł aby wysadzić dół z którego King chciał się wydostać. W tym celu zrobił wraz z przyjaciółmi "bomby" z pyłu oraz plecionki. Gdy już ukończyli swoje prace oraz przygotowania nadszedł czas na uwolnienie Kinga. Wszyscy byli bardzo zdenerwowani, nagle nadszedł moment aby podpalić plecionkę, Staś zrobił to spokojnie, przyjaciele schowali się wraz ze Stasiem i Nel za kamieniami. W pewnym momencie kryjówka King'a się zawaliła. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i radośni, oraz wyruszyli w dalszą podróż wraz z Kingiem, za poszukiwaniem ojców.
Staś zawsze chciał dokonać czegoś wielkiego, zostać bohaterem. Jego marzenie spełniło się, gdy wraz ze swoją małą przyjaciółką znaleźli się w trudnej sytuacji. Podczas wędrówki przez pustynię i puszczę był skazany tylko na własne siły i pomysłowość. Nie załamywał się w bardzo trudnych sytuacjach. Podejmował mądre i dojrzałe decyzje, choć sam był dzieckiem. Chłopiec bardzo się troszczył się, o Nel i poświęcał się dla jej dobra. Był szlachetny i ofiarny. Wielokrotnie odmawiał sobie picia, aby ostatnie krople wody oddać dziewczynce. Innym razem głodował, byle ona miała, co jeść. Niemal cudem zdobył chininę, która uratowała jej życie, gdy Nel była chora na febrę. Był zmuszony pracować na utrzymanie swoje i małej Angielki. Gotów był poświęcić dla niej życie.
Staś wiedział jak zachować się w trudnych sytuacjach i był wierny swoim przekonaniom. Dowiódł tego podczas spotkania z Mahdim. Taktownie i mądrze odmówił przyjęcia obcej wiary, choć wiedział, że może przez to zginąć.
3 3 3