Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T00:00:05+01:00
1. Prezydent Lech Kaczyński wyleciał 24.02 do Kijowa.

2.
25.02 weźmie tam udział w zaprzysiężeniu Wiktora Janukowycza na prezydenta Ukrainy.
Uroczystość w Kijowie zaplanowana jest na czwartkowy poranek dlatego Lech Kaczyński wyleci z Warszawy jeszcze dzisiaj wieczorem. Jutro, po ceremonii prezydent spotka się z Wiktorem Janukowyczem. Wstępnie planowane jest także spotkanie z ukraińską premier, Julią Tymoszenko.
Dwa tygodnie temu, zaraz po wygranych przez Wiktora Janukowycza wyborach prezydenckich, prezydent Lech Kaczyński rozmawiał z ukraińskim politykiem przez telefon. Pogratulował mu wówczas sukcesu i podkreślił, że Ukraina jest i pozostanie strategicznym partnerem Polski.

3. Antoni Macierewicz uważa, że obecnie toczy się "kampania propagandowa" mająca zdyskredytować działalność komisji weryfikacyjnej WSI, którą kierował. Według niego to wynik "walki wewnętrznej" w PO.
więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7607088,Macierewicz__Toczy_sie_kampania_przeciwko_komisji.html

4. Polska ambasada na Białorusi zarzuciła państwowym mediom prowadzenie antypolskiej kampanii. W liście przesłanym do białoruskich dziennikarzy polscy dyplomaci zwracają uwagę na programy telewizyjne, których treść godzi w interes naszego kraju i szkodzi polsko -białoruskiemu dialogowi.
Polskich dyplomatów oburzyły programy dotyczące nieuznawanego Związku Polaków na Białorusi wyemitowane w pierwszym i drugim programie państwowej telewizji. Znalazły się w nich stwierdzenia: o zamiarach oderwania niektórych regionów Białorusi i przyłączeniu ich do Polski oraz polonizacji i prześladowaniach białoruskiej mniejszości w Polsce.

5.06.03.2010
„PiS to zdezelowana dubeltówka”. Debata kandydatów PO
Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski starli się na pierwszej debacie prawyborczej, która odbyła się na zjeździe Młodych Demokratów w Katowicach. Opisywali m.in. wizję swojej prezydentury oraz swoje poglądy nt. in vitro i parytetów


6. 06.03.2010
Jarosław Kaczyński ponownie prezesem PiS
Jarosław Kaczyński ponownie został prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Otrzymał 999 na 1077 oddanych głosów. Przeciw było 51 delegatów. Ogłoszenie werdyktu sala skwitowała owacją na stojąco. Delegaci odśpiewali też ,,Sto lat"

7.06.03.2010
"PO wybiera zastępcę prezydenta. Władzę trzyma Tusk"
- Po co są tak naprawdę prawybory w Platformie Obywatelskiej? - Na pokaz - odpowiadali zgodnie w "Faktach po Faktach" Józef Oleksy z SLD i Paweł Piskorski z SD, bo ich zdaniem realna władza pozostanie w rękach Donalda Tuska. Obaj stwierdzili też, że taka polityka pozorów może się na PO zemścić.


8. 06.03.2010
PŚ w biegach. Kowalczyk wita się z Kryształową Kulą
Tylko cudowne ozdrowienie Petry Majdic może odebrać Justynie Kowalczyk drugi w karierze triumf w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Słowenka zapowiada jednak, że w tym sezonie już nie wystartuje.

9. 07.03.2010
Skoki narciarskie. Stoch: Będę bardziej wyluzowany
Kamil Stoch skoczył najdalej z polskich skoczków w jednoseryjnym konkursie drużynowym na skoczni K-116 w Lahti. Naszemu młodemu reprezentantowi dopisuje humor i z optymizmem czeka na kolejne konkursy.

10. Napieralski: Prawybory są jak "Taniec z gwiazdami"
Tomasz Nałęcz, który na prezydenta kandyduje z poparciem SdPl ma żal do SLD, że odrzuciło ideę lewicowych prawyborów. Niech spróbuje z Jurkiem i Olechowskim - usłyszał w odpowiedzi
Zdaniem kandydata SdPl i PD silny kandydat w wyborach prezydenckich ze strony lewicy i centrum byłby w stanie wejść do drugiej tury wyborów i "zadać śmiertelny cios" kandydatowi PiS, także w zbliżających się kampaniach wyborów samorządowych i parlamentarnych.
Szef Sojuszu Grzegorz Napieralski odpowiada: na lewicy jest tylko jeden kandydat i jest nim Jerzy Szmajdziński.
- Z prawyborami jak z takim teleturniejem "Taniec z gwiazdami" - miło to się ogląda, ale nic z tego w Polsce nie wynika - powiedział Napieralski, pytany o zarzuty Nałęcza wobec kierownictwa SLD.
- Może pan Nałęcz spróbuje prawyborów, jest jeszcze pan Marek Jurek, pan Olechowski - dodał Napieralski.