Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T10:26:23+01:00
PRZEDSTAWIENIE POSTACI:
Nie miał matki, a ojciec alkocholiknie chciał się nim opiekować i dlatego chłopiec uciekł z domu, żeby znależć wuja Antosia. Choć wiele wycierpiał prze ojca, nie chciał o nim mówić żle. Zenek jest dumny z pracy i podrózy Antosia, który daje nadzieje na poprawe losu ojca.

CWCHY CHARAKTERU:
Kiedy przybył na wyspę, wyglądał na zmeczonego i zaniedbanego, podrózował autostopem, co świadczy o jego zazdrości i determinacji związanej z poszukiwaniem wuja. Mozna o nim powiedzieć, że skrzzywdzony przez złuch, stracił zaufanie nawet do dobrych ludzi.
Zenek jest zaradnym, samodzielnym i wytrwałym młodym człowiekiem.
Jest wytrzymały na ból i wrażliwy.
Zenek posiada wiele umiejentności, którymi imponuje dzieciom, np. potrafi zbudować szałas, rozpalić ognisko, zna się na psach i ptakach. Odważny, dzielny i zdolny do poświęceń, choć ukrywa swe uczucia, jest gotów do przyjazni. Stara się postępować wczciwie, dopieo głod zmusza go do kradziezy, ale ambitnie, w sposób honorowy zwraca Uli dług. Jest osobą nieszczęśliwą i samotną, choć kapiną i szortkością próbuje ukryć prawdziwe uczucia. Postać Zenka potwierdza w pełni opinie Juliusza Vernea
1 5 1