Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T08:50:16+01:00
Wybierz sobie : ) ok?

-Polska Partia Przyjaciół Piwa (PPPP) – polska partia polityczna założona w 1990 przez satyryka Janusza Rewińskiego (zarejestrowana sądownie 28 grudnia 1990). Nazwa nawiązywała do satyrycznego programu telewizyjnego z końca lat 80. "Skauci Piwni", w którym brał udział m.in. Janusz Rewiński, Krzysztof Piasecki, Bohdan Smoleń i Stanisław Zygmunt. Na fali popularności programu powstało stowarzyszenie Skauci Piwni, które przeobraziło się w partię polityczną, wzorowaną w swoim charakterze na Pomarańczowej Alternatywie i innych ruchach quasi-politycznych z tamtego okresu.

-Partia Piratów (także: Partia Piracka) - międzynarodowy ruch społeczno-polityczny, który propaguje ochronę życia prywatnego, wolny dostęp do dóbr kultury i stara się przeciwdziałać prywatnym monopolom, które zdaniem zwolenników tego ruchu są szkodliwe dla społeczeństwa.

-
Przewodniczący Partii
i Stowarzyszenia Zielonych RP
Partia Zielonych Rzeczypospolitej została zarejestrowana przez Sąd Rejestrowy 7.02.2004 r. (EWP 162).
I Kongres Partii odbył się 24.04.04 r. w Łodzi.
Partia Zielonych RP jest kontynuatorką działań Polskiej Partii Zielonych. Siedziba Partii i jej Zarządu Krajowego mieści się przy ul. Zielonej 15
w Łodzi.
Założenia programowe Partii zostały uaktualnione i spełniają wymogi światowego ruchu ekologicznego państw Zachodu i Wschodu. Jako partia ekologiczna zaliczamy się do centrum sceny politycznej. Łącznie z ruchem Młodych Zielonych liczymy około 4 000 członków! Poza tym posiadamy liczne grono sympatyków w kraju i za granicą. Jesteśmy partią skupiającą ludzi nauki, sektora obronnego, biznesu, gospodarki i rolnictwa. Stąd za główne cele stawiamy sobie : dobro Polski, ochronę środowiska naturalnego, rozwój społeczno-gospodarczy kraju i obronę zasad Polskiej Racji Stanu.
Działając na terenie całego kraju, nie pozostajemy obojętni na sygnały od ludności.
Każdy problem zgłoszony przez obywateli jest analizowany przez zespół odpowiednich specjalistów. Wnioski formułowane są z poszanowaniem prawa. A jeśli takowe jest łamane, są one podstawą do działań w postępowaniach administracyjnych, a nawet prokuratorskich czy sądowych.