Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-21T18:58:19+02:00
Mały książe jest pilotem który w skutek lądowania spowodowanego awarią samolotu.Miał zapasy żywności i wody tylko na jakieś osiem dni, więc jak najszybciej starał się naprawić usterkę. Pewnego dnia wieczorem zasną na piasku o tysiące mil od zamieszkałych terenów. Kiedy się obudził, zobaczył nad sobą malutkiego człowieczka – Małego Księcia. Człowieczek poprosił pilota o narysowanie baranka.Niestety pilot pozbawiony wyobraźni przez dorosłych nie potrafił narysować baranka. Po kilku nieudanych próbach Mały Książę otrzymał rysunek ze skrzynką, w której właśnie schował się baranek. Z rozmów, które pilot przeprowadził z przybyszem wywnioskował, że mieszka on na maleńkiej planecie, najprawdopodobniej B-612.Na planecie, która była nie większa od zwykłego domu rosła róża. Mały Książe bardzo starannie o nią dbał. Róża jednak bywała niezadowolona, więc Książę postanowił ją opuścić. Podróżując odwiedzał różne planety. Mały Książe spotkał m.in. Króla, który cały czas wydawał różne rozkazy, chociaż nie miał ani jednego poddanego. Spotkał Próżnego chcącego usłyszeć tylko oklaski i uznania, Pijaka, który pił, ponieważ wstydził się tego, że pije, Bankiera, który uważał gwiazdy za swoją własność i nieustannie je liczył, Latarnika, który musiał co minutę zgaszać i zapalać lampy, bo tam tak szybko następował dzień i noc. Jako ostatniego Książę odwiedził geografa, który doradził mu, aby zwiedził Ziemię. Na Ziemi Mały Książe spotkał Żmiję, która obiecała mu pomóc w powrocie do domu, spotkał lisa, z którym rozmawiał o polowaniu, oswajaniu i wielu innych ważnych sprawach.Rozmawiał też z Kupcem, Zwrotniczym i kwiatem. Kiedy znalazł ogród z pięcioma tysiącami róż, żadna nie przypadała mu do gustu…
Mały Książe zrozumiał, że kocha tylko swoją róże i postanowił wrócić. Pomogła mu w tym Żmija, ukąszając go w nogę. Zasypiając mówił, że tylko jego ciało zostanie na Ziemi, bo jest ono za ciężkie, by wziął je tak daleko.
2009-10-21T19:18:30+02:00
Na ziemię przybywa mały mieszkaniec planety B-612, Mały Książę. Na saharze spotyka pilota , który został zmuszony do awaryjnego lądowania i naprawia swój samolot. Zaprzyjaźniją się . Mały Książę opowiada o swoich wizytach na innych planetach, gdzie spotkał króla , Pijaka , Geografa i Latarnika . Wszyscy właściciele planet mają wady których nie umieją przezwyciężyć . Pilot odzyskuje zdolność dziecięcego spoglądania na świat , przeżywania szczerych uczuć. Mały Książę opowiada mu o swojej planecie : trzeba wciąż pilnować by nie wyrosły na niej żadne baobaby bo mogło by ją rozsadzić poza tym do jego obowiązków nalezy opieka nad różą . Mały Książę poznał w podróży jej wartość kiedy trafił do ogrodu pełnego róż , zrozumiał na czym polega wyjątkowość i "jedynośc" jego róży poją że ją kocha .
Po spotkaniu z lisem przekonał się tagrze o wartości przyjaźni wreszcie dzięki węrzowi przekonał się czym jest śmierć . Pilot wciąż wspomina Małego Księcia . Wie że gdzieś naprawde znajduje się planeta B-612 a na niej mieszka jego przyjaciel i czuje jego obecnośc wtedy gdy patrzy na gwiazdy.