Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T10:42:22+01:00
Mały Książe szukam przyjaciół a wielu planetach. Na prawie wszystkich byli dorośli. On nie potarił zrozumieć ich problemów.
Dopiero na plancie Ziemia znalazł tego przyjaciela(lisa). Przyjażń dla Małego Księcia jest tz. "owojeniem się" czyli zbudowaniem więzów pomiedzy dwoma istotami. Są to wiezy, kore świadczą o wyjątkowej osobowości, zrozumieniu, współczucia i wzajemnej akceptacji w przyjażni.
1 5 1
2010-03-07T10:45:39+01:00
Mały książe na początku nie do końca rozumiał jak cenna jest waga przyjaźni. Gdy jego róża miała kaprysy, on udawał się w dalekie wędrówki. Jednakże po wycieczce na planetę ziemię zrozumiał że ją kocha. Mówi o tym cytat: "Wiesz... moja róża...jestem za nią odpowiedzialny. (...) Ma cztery nic niewarte kolce dla obrony przed całym światem."
Dbał o nią, podlewał, pielęgnował. Taką formę przyjaźni można porównać właśnie do kwiatu. Jeśli będziemy ją pielęgnować tak jak Mały książe, przyjaźń będzie się umacniać.(Napisałam sama, nie jest znikąd ściągnięte. mam nadzieję że pomogłam :)) // zedytowałam żeby zgadzała się ilośc zdań. Było 10 teraz jest już 8. :)
2 5 2