Odpowiedzi

2010-03-07T10:50:16+01:00
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi mi korzyści."
Jest wielu ludzi, którzy nie mają ograniczeń. Próbując czegoś nowego doświadczamy wielu nieprzyjemnych rzeczy. Kiedy możemy wiele chcemy dużo więcej. Zazwyczaj próbując czegoś nowego, czegoś powszechnie uważanego za złe, dla nas kończy się to nie za dobrze, często nawet śmiercią. Kiedy ktoś daje nam na coś przyzwolenie zazwyczaj z tego korzystamy. Bardzo często chcemy spróbować tak zwanego ,,zakazanego owocu". Próbując na przykład: narkotyków, możemy ,,przeholować" i w konsekwencji umrzeć. To samego tyczy się prawie wszystkiego, co jest zakazane. Często przez takie używki można trafić do więzienia. Inną konsekwencją takich zachowań jest na przykład utrata przyjaciół, zdrowia, pracy , rodzina może nas znienawidzić, ludzie będą nas się brzydzić.
Często bywa tak, że przez takie ,,byle co" można narobić sobie kłopotów na całe życie. Będziemy uważani za wyrzutków. Na szczęście nie zawsze tak bywa. Często bywa tak, że wszystko uchodzi nam płazem. W tym wypracowaniu piszę głównie o używkach typu narkotyków i alkoholu, lecz to dotyczy też na przykład kradzieży. Kradnąc coś ze sklepu, lub ukraść cudze mienie sprzeciwiamy się piątemu przykazaniu: ,,Nie kradnij”. Przykazanie ,,Nie cudzołóż” mówi o niezdradzaniu swojej tak zwanej: ,, drugiej połówki”. Trzeba się stosować do 10 Przykazań Bożych, ponieważ one kierują nas w życiu. Jeśli będziemy je zachowywać na pewno trafimy do nieba. Często, aby przetrwać w naszym świecie musimy kłamać i grzeszyć na wiele sposobów.
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi mi korzyści", to zdanie oznacza, że nawet jeśli zrobimy coś złego, to zazwyczaj później skutek nie będzie miły.
6 4 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T13:13:54+01:00
C dodstał od Boga wolną wole , ale jest ona często powodem do zła, bo czlowiek nie umie jej korzystać. szczególnie jesli chodzi o szkodzenie sobie. Niby nikt nie chce być dla siebie katem i każdy ma w sobie trochę egoizmu ale nie świadomnie zabija siebie. Dzieje się tak np w przypadu picia alkocholu, paleniea oraz brania narkotyków. Jest to grzech przeciw 5przykazaniu. Czlowiek sam sie zabija i skraca własne życie. Bo środki te powodują spustoszenie w naszym organizmie. Kolejne wykroczenie wobec tego przykazania to ryzyowane zycia np. jazda samochodem szyka to jak samobójstwo, skoki na główke do wody także, zalicza sie do tego jezcze wiele innym extremalnych rzeczy. Kolejne nie umiejętnośc dyskonowania wolną wolą wiąrze sie z wykroczeniem przecew czystości. Okazuje to bak szacunku wobec własnego ciala. traktowanie się jak towar. wiąże się z tym także wiele nieporządanych skutków, niechciane ciaze, zawody i rozczarowania mileosne.wolna wola zaburza często relacje z bogiem bo człowiem stawia 1000rzeczy przed boga jako ważniejsze. Zatracając w ten sposób hierarchie wartości. i odsuwając się od Boga. Wiele eykroczen przeciw bogu wierze się ze zlamaniem prawa co niesie czlowiekowi ryzyko więzienia. Kolejnym przykładem łamania zasad jest nieodpowiedni kontakt z drugą osobą. Ranienie ludzi często ktorych się kocha i zapominanie o ptrzykazaniu "miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Ale oczywiście jesli ktoś nie umie szanowac siebie, t i szanować bluźniego się nie nauczy.
Czlowiek mam wolną wole na obraz i podobie nstwo boga. Ale prze to ze nie umie z nirj korzystać staje się ograniczony i bezwartościowy
7 3 7