Odpowiedzi

2010-03-07T11:03:09+01:00
Moją ulubiona pora roku jest wiosna.Zaczyna sie 22 marca ,a konczy 22 czerwca.Wtedy świat budzi się po zimowej drzemce,topnieje śnieg,ptaki zaczynają wesoło śpiewać,wróciły już z ciepłych krajów i buduja gniazda , a zwierzeta wychodza ze swoich zimowych norek.Słońce zaczyna mocniej przygrzewać,na dworze robi się cieplej,a dni są coraz dłuższe.
Codziennie widać jak trawa się zieleni,a na drzewach rozwijają się liście i kwiaty.
Świat staje się piękny i kolorowy,przypomina zaczarowana kraine.
Wiosna lubię patrzeć na ogródek mojej mamy . którym rośnie mnóstwo kwiatów.
Kwitną w nim stokrotki,narcyzy i różnokolorowe tulipany.Wokresie tym mamy duży przypływ energii i niesamowitą chęć do życia.
Widać jak ludzie są weseli zaczynają częściej i chętniej wychodzić ze swoich domów,aby pospacerować .pooddychać świeżym powietrzem i podziwiać piękno przyrody.
Rolnicy w tym czasie rozpoczynają już pierwsze prace wiosenne.
Bardzi lubię tę porę roku i czekam na nią z utęsknieniem i radością........
2010-03-07T11:06:42+01:00
Wiosna to bez wątpienia, wyjątkowa i piękna pora roku. Moim zdaniem najpiękniejszym wiosennym miejscem jest, budzący się do życia las. Spacer wśród odrzywających drzew, zaczynających nieśmiało wypuszczać zielone listki jest bardzo krzepiący. Po długich zimowych miesiącach, miło poatrzeć jak wrzystkie roślinki i zwierzęta otrząsają się z zimowego snu i wracają do życia. W wiosennym lesie miło jest również posłuchać ptaków, które śpiewają ze zdwojoną siłą ciesząc się na pierwsze promyki słońca. Po takim spacerze od razu nabieramy więcej siły i wracają nam chęci do życia.
2010-03-07T13:05:20+01:00
Łąka – obszar lądowy, na którym rośnie zwarta roślinność zielna z dominacją lub znacznym udziałem traw.
W szerokim znaczeniu termin obejmuje wszelkie zbiorowiska trawiaste występujące na Ziemi: stepy, sawanny i tundrę trawiastą. W takim ujęciu do łąk zaliczane są także występujące u nas: murawy kserotermiczne, napiaskowe i bliźniczkowe, niektóre zbiorowiska roślinności szuwarowej i torfowiskowej występującej na torfowiskach niskich i przejściowych.