Odpowiedzi

2010-03-07T11:21:36+01:00
___Dnia 13 lutego 2010 roku, obejrzałam film pt. ''Apocalipse Now'', w reżyserii Francisca Forda Coppoli, na podstawie książki Josepha conrada pt. ''Jądro ciemności''. Jest to bardzo dobry film wojenny.
___Akcja toczy się w Wietnamie. Kapitan Benjamin Willard (Martin Sheen) otrzymuje zlecenie zlikwidowania pułkownika Waltera Kurtza, który według władz oszalał. Willard jest świadkiem dziwnego obrazu wojny. Bardzo bezsensownej wojny. Miejsca przez które podróżują bohaterowie, są bardzo niebezpieczne i dzikie.
___Film jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Można podziwiac piękne efekty specjalne. W tle słychać utwór The End zespołu The Doors - ówczesny symbol wolności.
___Bardzo podobał mi się ten film. Serdecznie polecam go wszystkim, którzy lubią filmy wojenne.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T11:32:03+01:00
Ostatnio obejrzałam film "Tylko mnie kochaj" z roku 2006 w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. Aktorami odgrywającym główne role w tym filmie są: Maciej Zakościelny, Agnieszka Grochowska, Julia Wróblewska, Jan Frycz, Agnieszka Dygant i wielu innych wybitnych polskich aktorów. Produkcja opowiada o architekcie Michale, który prowadzi nudne, poukładane życie. Pewnego dnia do jego mieszkania puka siedmioletnia Michalina, która mówi mu, że jest jego córką. I od tego momentu sprawy bardzo się komplikują...

Ta komedia ma z pewnością wiele plusów. Jednym z nich są np. sytuacje, w których Michał przekomarza się z Michaliną, nieporozumienie w związku z bratem Julii (matki Michaliny) itd. Kolejnym plusem jest muzyka odpowiednio dobrana, świetnie oddaje charakter filmu - są łagodne kawałki np. "What a wonderful world", a także mocniejsze - "Otwieram wino ze swoją dziewczyną".

Polecam film nie tylko ze względu na treść, którą przekazuje, ale także ze względu na pozytywne emocje, które kieruje do odbiorcy. Nawet taki, któremu się w życiu nie układa, oglądając ten film na pewno pokaże uśmiech na twarzy.

Recenzja pochodzi z mojego bloga - www.all-that-things.bloog.pl :)
1 5 1