Odpowiedzi

2010-03-07T11:45:11+01:00
Na pewno wszyscy widzimy , że jeśli zachowujemy się dobrze względem innych to oni też są dobrzy dla nas . Jeśli widzimy starszą kobietę zakupami powinniśmy jej pomóc, a ona na pewno nam podziękuje . jako mężczyźnie powinniśmy przepuszczać w drzwiach kobiety,na pewno zaliczymy u nich plusa.Wniosek z tego jest jeden życzliwością zdobywamy nowe przyjaźnie.Jednak dlaczego wielu ludzi tego nie robi?Możliwości są dwie.albo się wstydzą i nie mogą się przełamać,albo po prostu boją się wyśmiania przez kolegów.ale czy to tak ciężko pomó staruszce z zakupami.Na pewno dłoni nam nie odpadną.Więc musimy sobie pomoagać bo wtedy świat stanie się lepszy.
2010-03-07T12:21:08+01:00
Z życzliwością jest jak z pomocą - pomagamy innym, żeby tak naprawdę pomóc sobie. Czujemy się lepiej z myślą, że komuś pomogliśmy, sprawiliśmy radość, powiedzieliśmy miłe słowo. To sprawia, że inaczej patrzymy na siebie. Skoro jesteśmy zdolni życzliwie patrzeć na innych, we własnym mniemaniu stajemy się chodzącą życzliwością, nie doszukujemy się w swoim postępowaniu egoistycznych pobudek. Często jesteśmy mili, bo czegoś chcemy, ale nam w pamięci tkwi wydarzenie, nie jego przyczyny. Życzliwością leczymy własne sumienie, staramy się coś odpokutować. Jeśli w nerwach powiemy komuś coś, czego tak naprawdę powiedzieć nie chcieliśmy i żałujemy, próbujemy odkupić swoje winy miłym słowem i to nie tylko w stosunku do zranionej osoby, ale i do całego świata. Chcemy pokazać, że jednak nie zasługujemy na to, by widziano nas w złym świetle.
Jeśli wszyscy widzą nas jako osoby miłe, życzliwe i pełne dobroci dla innych, to i nas traktują inaczej. Obdarzają uśmiechem, miłym słowem, poprawiają nam samopoczucie. Nie odmawiają, kiedy o coś poprosimy, bo w końcu jesteśmy przecież tak mili, że grzech odmówić. Wykazując się życzliwością w stosunku do innych pomagamy sobie, bo dzięki temu w życiu jest nam łatwiej, nikt nie robi nam pod górkę i możemy więcej osiągnąć.
2010-03-07T13:48:18+01:00
Osoba życzliwa to taka która niesie pomoc innym nie oczekując za to żadnej nagrody. Jeżeli sami będziemy życzliwi w stosunku do innych oni będą nam odpłacać tym samym. W tym przypadku prawdziwe jest przysłowie "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie". Życzliwi powinniśmy być w stosunku do wszystkich nawet jeśli nie lubimy tej osoby. Dzięki życzliwości możemy w życiu wiele osiągnąć, zdobyć nowych przyjaciół. Osoby życzliwe są bardziej lubiane i lepiej odnajdują się w towarzystwie. Jeśli ktoś ma problem powinniśmy się postarać go rozwiązać. Osoba której pomożemy na pewno będzie nam wdzięczna i będzie nas bardziej lubiła niż wcześniej. Niekiedy wystarczy szczera rozmowa, porada. Tak niewiele a tyle możne zmienić.