Odpowiedzi

2010-03-07T11:54:40+01:00
Powtarzający się w historiach o kontaktach z UFO motyw tajemniczych ludzi w czarnych garniturach przedstawiających się jako agenci rządu Stanów Zjednoczonych, próbujących nakłonić do milczenia osoby twierdzące, że widziały niezidentyfikowany pojazd latający lub miały kontakt z obcymi. Relacje o ludziach w czerni pojawiały się najczęściej w latach 50. i 60. XX w. i należą do klasycznych teorii spiskowych.

działania MiB(Facetów w czerni) jest zwykle podobny: do mieszkania wchodzi trzech mężczyzn, siadają w pokoju przy stole, wyciągają małe pudełeczko, po czym zaczynają nakłaniać do zmiany poglądów/wyjaśnień związanych z UFO. Zwykle po zakończeniu rozmowy wychodzą bardzo zdenerwowani. Można to tłumaczyć możliwością zastosowania pudełka jako przyrządu do czyszczenia pamięci czy też może wywierania większego wpływu, czyli ich wyjście w zdenerwowanym stanie jest efektem nieefektywnej pracy urządzenia.

1 5 1
2010-03-07T11:59:07+01:00
Druga część przygód sympatycznych agentów, zwanych potocznie facetami w czerni, spodoba się bardzo wielbicielom komedii science fiction. Prosta historyjka opowiada o wężowatym stworze, który pod postacią pięknej kobiety robi duże zamieszanie na Ziemi.
Kały i Jay pracowali dla oficjalnie nieistniejącej organizacji Men in Black kontrolującej działalność kosmitów na Ziemi. Po zakończeniu swojej ostatniej misji agent Kay został pozbawiony wszelkich wspomnień dotyczących pracy w MIB i wysłany na emeryturę. Jay przejął jego pozycję w firmie. Podczas pozornie rutynowego śledztwa w sprawie przestępstwa popełnionego między kosmitami, Jay odkrywa intrygę, za którą stoi Serleena, władczyni Kyllothian, ukrywająca się pod postacią seksownej modelki, oraz jej wspólnik- dwugłowy Scrad/Charlie. Na Ziemi jest tylko jedna osoba, która wie, jakie są naprawdę intencje Serleeny: były agent MIB, obecnie zatrudniony na poczcie. Kiedy jay świetnie orientuje się w działalności organizacji zajmującej się kontrolą życia kosmitów na naszej planecie, Kay żyje w błogiej nieświadomości, nie wiedząc o jej istnieniu. Szef MIB wysyła więc Jaya, by przywrócił dawnemu partnerowi wspomnienia. Sprawa staje się jeszcze trudniejsza, gdy okazuje się, że jej rozwiązanie zależy od tego, czy Jay odnajdzie brakujący element również w swoim umyśle. Jednak zanim Jay ponownie połączy swe siły ze starym partnerem, łamie protokół i pozwala, by ktoś inny-cywil-stał się dla niego kimś ważnym.
Super tajni agenci z rządowej instytucji do walki z szumowinami z kosmosu nie wiedzą , co to odpoczynek. Wprawdzie K. z wymazaną pamięcią pędzi sielankowy żywot zwykłego obywatela , ale J. , który zajął jego miejsce , znowu go potrzebuje. Obrzydliwy, wężowaty stwór w skórze top modelki, uwodzicielskiej Serleeny, lada chwila wejdzie w posiadanie magicznego światła i zniszczy Ziemię. Tylko K. wie , gdzie znajduje się cenny artefakt i dlatego J. nie zawaha się przed przywróceniem mu pamięci i wprowadzeniu do walki o losy świata...Sequel jednego z największych przebojów kina ostatnich lat. Akcja filmu dzieje cztery lata po wydarzeniach , które miały miejsce w pierwszej części .
2 4 2