Odpowiedzi

2009-10-21T19:38:25+02:00
Do bogów:
liczyła się z nimi, ale rodzina była dla niej ważniejsza
Do Kreona:
nie zgadzała się z nim, sprzeciwiła się jemu, za co została ukarana
Do rodziny:
kochała ją całym sercem aż tak, że mogła cierpieć dla brata
7 4 7
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-21T19:39:52+02:00
-bogów
Kwestia wiary, była dla Antygony niezwykle ważna. Uważała bogów za absolutnych władców i nie śmiała nawet przeciwstawić się ich woli. Uważała, iż każde stworzenie, zasługuje na szacunek i równe poszanowanie do śmierci. A uważała tak właśnie dlatego, że bogowie stanowili w jej życiu priorytet. Bała się ich, ale jednocześnie kochała.

-kreona
Antygona była wierną, dobrą córką, kochającą swego ojca. Jednak ważniejsze od niego, było prawo boskie, którego przestrzegała. Nie łatwo było jej sprzeciwić się swemu rodzicielowi, czuła, że sprawia mu ból. On był dla niej autorytetem. Spodziewała się też, jaką karę poniesie, za złamanie jego prawa. Nie ufała mu do końcai nie czuła się w pełni kochana.

-rodziny
Autygona ceniła więzi rodzinne. Największa zażyłość łączyła ją z braćmi, których chciała godnie pochować. Nic nie powstrzymałoby jej przed tym. Szczęście rodziny, było wazniejsze od niej samej, od jej zdrowia i bezpieczeństwa. Wierzyła, że potrafi zapewnić im szczęście. Mimo tego, iż kochała swoją rodzinę, nie stosowała się do ich poleceń.
66 1 66
Antygona w stosunku do Bogów była wierna,wierząca,w stosunku do Kreona nieugięta a w stosunku do innych była miła,dobra i pomocna