Proszę o sprawdzenie i o poprawienie opisu. Język Polski jest moją mocną stroną jednak opis jest tzw. moją piętą achillesową. Z góry dziękuje. (Opis miał być krótki do dwóch stron)


Opisuje "domeczek" książki Wańkowicza pt. "Ziele na kraterze"


Dom rodzinny Wańkowiczów został wybudowany w Żoliborzu. "Domeczek" stał na pustkowiu, gdzie nie dochodziły linie tramwajowe oraz nie było sklepów i kościoła.Z mieszkania widoczna była rzeka Wisła oraz przewiew Majdanu. Budynek składał się z czterech poziomów. Na "wysokiej suterenie " widniała spiżarnia, dwa służbowe pokoje, kuchnia, pralnia, warzywnia kotłownia i łazienka. Pokój dziecinny został umieszczony na drugim piętrze. Zdobiły go dwa duże okna, jasnoróżowe ściany w zielone pasy i trójkąty, w których widniał rysunek. Umeblowanie pokoju było koloru seledynowego, żółtego i różowego. Poniżej małego świata dziecinnego była sypialnia rodziców, gabinet Kinga, hall, łazienka i ubikacja.Parter obejmował salon, bibliotekę i jadalnię. Każde piętro wyposażone było w ciepłą i zimną wodę, centralne ogrzewanie oraz telefon. W każdym pomieszczeniu widniały portrety i dywany, które wraz odpowiednią kolorystyką ścian prezentowały się bardzo gustownie.W "domeczku" znajdowało się wiele kominków, pokoje były wyłożone korkiem , a światło elektryczne zostało wmontowane w ściany. Z zewnątrz dom państwa Wańkowiczów został u ozdobiony z trzech stron pięknym kolorowym ogrodem

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T12:55:39+01:00
... warzywnia, kotłownia .. pokój dziecinny znajdował się na ... , na których widniał... Wszystkie piętra wyposażone były ...(tu zmiana dlatego, bo miałabyś powtórzenie)...pomieszczeniu znajdowały się portrety i dywany...wraz z odpowiednią kolorystyką....został ozdobiony z trzech stron pięknym urodziwym ogrodem, który wyróżniał się wielorodną roślinnością.


Myślę, że znacznie pomogłam :)
4 5 4