Odpowiedzi

2010-03-07T12:56:51+01:00
1. dokładniejsza stabilizacja obrazu
2. większe zbliżenia
3. lepsza lampa błyskowa
4. lepsza jakość zdjęcia
5. więcej funkcji do robienia zdjęć (np. na śniegu, fajerwerki, portret,...)
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T13:21:17+01:00
Różnice:

- lustrzanki cyfrowe wyposażone są w migawki, których brak w zwykłych aparatach cyfrowych. Z tego powodu, w zwykłych "cyfrówkach" część matrycy przetwarzającej obraz pracuje jako elektroniczna migawka, co pogarsza jakość zdjęć (szumy).

- w lustrzankach cyfrowych nie zrobisz zdjęcia patrząc na wyświetlacz, ponieważ obraz z obiektywu przekazywany jest tylko do wizjera za pomocą systemu luster (stąd nazwa "lustrzanka"). W lustrzankach patrząc przez wizjer widzisz dokładnie to co zarejestruje aparat, natomiast w zwykłych aparatach widzialny obraz w wizjerze może się trochę różnić od tego co pojawi się na zdjęciu (np. obraz jest lekko przesunięty), ponieważ patrzysz przez okienko, które nie jest w żaden sposób związane z obiektywem. Z zwykłych aparatach cyfrowych lepiej robić zdjęcia patrząc na wyświetlacz.

- W lustrzankach możesz dokładnie kontrolować sposób pracy migawki i przysłony. W zwykłych cyfrówkach są tylko specjalne programy (portret, sport, itd.), które określają predefiniowane parametry pracy "migawki" i przysłony.

- W zwykłych aparatach masz jeden rodzaj obiektywu, natomiast w lustrzankach możesz sobie zmieniać obiektywy w zależności od rodzaju zdjęć, jakie chcesz robić (zdjęcia z bliska - makro lub teleobiektywy do robienia zdjęć z daleka).

- lustrzanki cyfrowe pozwalają zapisywać zdjęcia nieskompresowane (nie tracisz na jakości zdjęcia), natomiast zwykłe "cyfrówki" zapisują zdjęcia na kartach pamięci w formacie JPG (format z kompresją).
2 5 2