Mam dokończyć zdania :

Tomek postanowił pomóc babci i zaczął kopać ziemię pod warzywa. Gdy uważnie się jej przyjrzał zobaczył , że gleba składa się z takich elementów stałych jak : .............. , ........... . Pomiędzy gruzełkami gleby w wolnych przestrzeniach znajduje się ................. i ................ Tomek ocenił, że gleba jest mieszaniną niejednorodną , ponieważ .....................................................................
Ratunku to jest na jutro :O

2

Odpowiedzi

2010-03-07T14:26:53+01:00
Tomek postanowił pomóc babci i zaczął kopać ziemię pod warzywa. Gdy uważnie się jej przyjrzał zobaczył , że gleba składa się z takich elementów stałych jak : ziemia , kamień . Pomiędzy gruzełkami gleby w wolnych przestrzeniach znajduje się powietrze i zwierzęta Tomek ocenił, że gleba jest mieszaniną niejednorodną , ponieważ widać gdzie znajduje się jednej jej składnik a gdzie drugi.


To jest według mnie ponieważ nie wiem która to kl.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T18:47:01+01:00
Tomek postanowił pomóc babci i zaczął kopać ziemię pod warzywa. Gdy uważnie się jej przyjrzał zobaczył , że gleba składa się z takich elementów stałych jak : skała macierzysta i zwietrzelina skały macierzystej. Pomiędzy gruzełkami gleby w wolnych przestrzeniach znajduje się (poziom wmywania i poziom w wymywania) lub (woda i korzenie roślin), (możliwe, że chodzi też o ściółke i poziom próchniczy).. [nie wiem która klasa i jaki stopień trudności]. Tomek ocenił, że gleba jest mieszaniną niejednorodną , ponieważ można odróżnić składniki od siebie.
- wybierz sobie odpowiedz zależnie od tego co braliście.
1 5 1