Odpowiedzi

2009-10-23T15:15:35+02:00
Mały Książę (fr. Le Petit Prince) książka Antoine' de Saint-Exupéry wydana w 1943 roku,jest romantycznym dziełem wielopłaszczyznowym.Młody książę przemierza świat w poszukiwaniu przygód,na swojej drodze natrafia na różne cuda świata.Książka pozostawia cechy dzieła otwartego, stymulujące odbiorcę do własnej interpretacji tekstu.
Z rodziału VI można przytoczyć cytat "Gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.." można go różnie interpretować na swój własny sposób.Lecz każdy człowiek z serem zobaczy w nim potrzeb ę miłości oraz ciepła bliskości drugiej osoby.
Mały Książę jest książką o dorastaniu do wiernej miłości, do prawdziwej przyjaźni, odpowiedzialności za drugiego człowieka. Stawia pytania o hierarchię wartości, sens więzi między ludźmi.
Za postacią głównego bohatera skrył się sam Exupéry.
Spotkanie Małego Księcia z pilotem jest rozmową pisarza z samym sobą, powrotem do tematów, które zawsze dla niego były istotne, szukaniem odpowiedzi na wiele pytań.
Książka porusza wiele tematów cytat "Tego kwiata jest pół świata..." moim zdaniem należy do najpiękniejszych kłamstw tego świata.Możemy ujrzeć miliony róż ale tylko ta jedna będzie miała dla nas znaczenie.
Podsumowując Mały Książę jest piękna książką.Wspaniałym dziełem wielopłaszczyznowym poruszającym różne kwestie.
Jest to książka zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
2 4 2