Wykonaj jedno z poniższych zadań.
a) Czy uważasz,że z wolnym czasem można zrobić co się chce? Napisz dłuższą pracę pisemną, w której uzasadnisz swoją opinię.
b) Napisz opowiadanie , w którym wydarzenia rozgrywają się w ciągu 53 minut.
c) Co byś zrobił,zrobiła gdybyś miał,miała do dyspozycji 53 minuty? Zapisz swoje pomysły w formie planu.

Błagam pomocyyy ;)) To jest z tego testu z ksiązki do polskiego "mędzy nami" A. Łuczak E.Prylińska R. Maszka... jak ktoś ma tą ksiązke to wie. ale mysle ze bez tego tez sobie poradzicie prosze :)))))))

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T13:58:58+01:00
Czas wolny to czas, w którym człowiek robi to, co chce. Kiedy jest wolny i nic teoretycznie nie musi. Kiedy może się realizować i odpoczywać. Ten czas jest czasem ważnym dla człowieka ponieważ każda istota myśląca musi stawać i odpoczywać w zgiełku świata codziennego. Są to też chwile, kiedy możemy myśleć i rozwijać się wewnętrznie. To czas, który czyni nas ludźmi.

Ilu ludzi na świecie, tyle sposobów wykorzystywania go. Jedni wolą samotnie, drudzy z innymi. Jedni czynnie, drudzy biernie. Można siedzieć w domu i czytać, słuchać muzyki i tonąć w swoim własnym czasie, ale również można wyjść na koncert ze znajomymi i jechać na rower lub w góry. Każda dusza jest inna i ma inne pragnienie spędzenia wolnego czasu.
Czas, kiedy możemy robić to, co chcemy jest ograniczony. Nie możemy go marnować. Marnotrawstwo w tym przypadku to również pojęcie względne bo dla każdego oznacza coś innego. Trzeba mądrze wykorzystywać chwile, tak by ich nie przepuścić przez palce i tak, aby coś z nich wyciągnąć; wnioski, coś, co pozostanie dalej, nawet po skończeniu tego czasu. Z czasem wolnym nie możemy robić, tego, co nam się podoba bo żyjemy z ludźmi i wśród ludzi i zachodzą między nami interakcje. Przykładowo: pan X lubi słuchać głośno muzyki, wraca do bloku i puszcza na cały regulator koncert. Irytuje sąsiadów, szkodzi sobie na zdrowiu (słuch na tym cierpi). Jesteśmy więc trochę ograniczeni w planowaniu wolnego czasu, jednak są to niewielkie ograniczenia w stosunku do ilości możliwości spędzenia tego czasu.

Czas wolny to minuty, kiedy możemy się zatrzymać i oddychać wewnętrznie. Człowiek potrzebuje takiego czasu bo nie jest maszyną. Po to są urlopy i wakacje. Po to filharmonie i sklepy z muzyką, wypożyczalnie DVD. Jesteśmy stworzeni, aby pracować i odpoczywać jednak w homeostazie (równowadze) tak, by nie szkodzić sobie i innym i tak by, mądrze wykorzystywać taki czas, by nie był krótką przyjemnością, ale długotrwałym stanem zadowolenia.
30 4 30
super wow dzięki jesteś wielka xd
Komentarz został usunięty