Odpowiedzi

2010-03-07T14:40:14+01:00
Hah, będzie trochę śmiesznie, ale się postaram. Mama mi zawsze opowiadała tę bajkę, nie wiem tylko czy Twoje wypracowanie ma być długie czy jak. 250 słów? :0

Dawno, dawno temu, a tak dokładniej to w zeszły czwartek po dobranocce. W miejscu gdzie gór już nie było, a rwące czyste rzeki zamieniły się w potoki różnokolorowych ścieków - żyła dziewczynka o imieniu Kopciuszek. Mieszkała w małym miasteczku przy granicy polsko-niemieckiej, na 5 pietrze swojego bloku, w małym 3 pokojowym mieszkanku. Miała dwie siostry, które nie grzeszyły urodą, a do tego znęcały się nad nią z racji iż była najmłodsza. Trójką dziewcząt opiekowała się macocha - sama z racji wyjazdu jej lubego za granicę w poszukiwania lepszej pracy. Czuła się osamotniona, jej przyszywana matka kupowała swoim córką wszystko co najlepsze,a jej potrzeby schodziły na dalszy plan.
Pewnego dnia do miasteczka przyjechała ekipa zajmująca się prowadzeniem castingu do programu "mój wymarzony mąż". Nagrodą główną był ożenek ze słynnym aktorem Cezarym Pazurą (nie mam pomysłu, wymyśl jakiegoś dop. nibynikt). Całe to zdarzenie wywołało wielką sensację w mieście i młode dziewczyny poczęły się masowo schodzić do budynku wyznaczonego na miejsce castingu. Macocha kazała się ubrać swoim dwóm córką w najlepsze ubrania jakie posiadają w garderobie, a Kopciuszkowi nakazała zostać w domu pod pretekstem jego posprzątania. Zrozpaczona dziewczyna usiadła na środku pokoju i zaczęła płakać, bowiem roboty było strasznie dużo i wiedziała, że nie starczy jej czasu, aby chociaż zobaczyć swojego wymarzonego aktora. Poza tym nie miałaby się w co ubrać. Nagle zaświtał jej w głowie pewien pomysł. Doskoczyła do telefonu i wykręciła numer swojej matki chrzestnej, mieszkającej w stolicy. Był to strzał w dziesiątkę. Dobrotliwa ciotka wynajęła ekipę sprzątającą, a z przelanych pieniędzy Kopciuszek kupiła sobie wspaniałą sukienkę i buty. Z uśmiechem na twarzy popędziła na cating. Bardzo długo czekała na swoją kolei, a gdy już się dostała jury byłą nią oczarowane. Czarek, aż wstał z fotela, gdy zobaczył ją w całej okazałości. Niestety, krótką prezentację przerwał dźwięk telefonu. To macocha pytała się "gdzie tez Ty się podziewasz". Przestraszona dziewczynka napisała na kartce adres i wybiegła. Dotarł szybko do domu. Niestety, macocha trafiła na członków ekipy sprzątającej i było już za późno. Kopciuszek dostał szlaban na miesiąc.
Po dwóch tygodniach przyszedł list, z informacją o wygranej w castingu dziewczyny, która mieszka właśnie tutaj. Jednak z racji, że ta osoba nie podała swojego imienia i nazwiska, znany aktor Cezary Pazura zagości osobiście u wybranki. Przejęte siostry zaczęły się stroić, a kopciuszek został zamknięty w pokoju. Nazajutrz pod dom przyjechała limuzyna. Wysiadł z niej mężczyzna w całej swojej okazałości. Wszedł na piąte piętro zapukał do drzwi. Nie rozpoznał swojej wybranki wśród sióstr Kopciuszka. Zapytał się, czynie mieszka tu nikt inny. Macocha z lekceważeniem powiedziała, że jest tu jeszcze jednak dziewczyna, ale zapewne to nie o nią chodziło. Gdy aktor zobaczył Kopciuszka zapiał z zachwytu. Zabrał ją od wrednej macochy. Wzięli ślub w Krotoszynie i żyli długo i szczęśliwie.

Nie jest to może fenomenalne, ale dawno już nie miałem takich tematów :)
4 3 4