Wyobraź sobie że reprezentujesz swoje gimnazjum na uroczystości otwarcia izby regionalnej w której zgromadzono eksponaty dotyczące przeszłości i kultury twojego regionu

Przygotuj przemówienie. Przemyśl sposób nawiązania do okoliczności przemówienia, refleksje, którymi chciałbyś się podzielić ze słuchaczami. Pamiętając, że twoje przemówienie ma uświetnić uroczystość, dobierz właściwe słownictwo – oddziałujące emocjonalnie na słuchaczy. Swoje refleksje możesz skoncentrować wokół motta – cytatu zaczerpniętego z utworu literackiego lub innego tekstu.
minimum 1 strona a4 pisane czcionką 11

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T14:26:57+01:00
Drodzy tu zebrani chciałabym was powitać na otwarciu izby regionalnej w któ♠rej przedstawimy stare eksponaty dotyczące naszego regionu.
Mam straszną tremę więc prosze nie zważać na moje ewentualne potyczki w słownictwie. specjalnie na tą okazję wymyśliłam pewne motto a właściwie taki cytacik : Życie ludzi,dawnych i dzisiejszych czasów,bezcenne jest pamiętajcie o tym nawet ci najmniejsi że nasza kultura jest najważniejsza.
Nawiązałam do tych eksponatów pewną myśl , że jesli ktoś nie potrafi eksponować swojej kultury regionu,to może nie powinien tu mieszkać.
Myślę że nie będę się rozpowiadać,sami państwo zobaczcie jak piękna jest nasza kultura . dziękuję :)

Proszę o naj jesli można:):)
2 3 2
2010-03-07T14:46:44+01:00
Szanowni goście , zebraliśmy się na otwarciu izby regionalnej po to by przedstawić stare eksponaty naszego regionu.Pewnie niewiele z nas , zna dokładnie kulturę naszego kraju. Dlatego też dziś , chcemy Wam pokazać , jak żyli ludzie - nasi przodkowie.
Niektórzy z nich , nawet oddali za nas życie , więc warto poświęcić im ten ułamek naszego życia . Dziękuję , że zgromadziliśmy się w tak licznym tłumie. Tak więc zaczynajmy.
1 5 1