Wpis do kroniki szkolnej pod hasłem: Koncert Muzyki Poważnej (w szkole).
Ważne informacje:
Muzycy byli Indianami z Peru, Ameryki Południowej
Uczyli pojedynczych słów typu: Tak, nie dzień dobry.
Wszyscy z zachwytem słuchali muzyki.
Przewodniczka koncertu opowiadała o życiu Indianów w dawnych czasach.

Ma być około 10 zdań.
Początek:
Dnia ..... w naszej szkole był Koncert Muzyki Poważnej.

2

Odpowiedzi

2010-03-07T14:40:58+01:00
Dnia 4 marca w Naszej szkole odbył się koncert muzyki poważnej.
Muzykami jakimi byli Indianie z Peru spodobała się Nasza mała sala gimnastyczna. Po krótkim przywitaniu Gości opowiedzieli, gdzie dokładnie znajduję się Peru. Dowiedzieliśmy się, ze jest to w Ameryce południowej. Indianie zaczęli grać na tradycyjny Peruwiańskich instrumentach. Wszyscy z zachwytem słuchali muzyki. Po koncercie uczniowie Naszej szkoły uczyli Peruwiańczyków kilku słów po Polsku. Najprostsze zdania z ich akcentem brzmiały bardzo śmiesznie. Indianie zeszli na przerwę, aby nastroić swoję insrumenty, a my dowiedzieliśmy się jak żyli indianie w dawnych czasach. Przewodnicząca koncertu bardzo ciekawie Nam to opowiedziała. Koncert był na prawdę ciekawym wydarzeniem z życia szkoły.


Mam nadzieję, że choć trochę pomogę:)
Liczę na naj.
5 4 5
2010-03-07T14:48:33+01:00
Dnia 05.03.2010 w naszej szkole odbył się koncert Muzyki Poważnej. Przybyli do nas muzycy z Peru,którzy są Indianami oraz z Ameryki Południowej. Reprezentowali takich wykonawców jak:
Jan Sebastian Bach, Georg Friedrich Handel, Antonio Vivaldi. W trakcie koncertu uczniowie zachowali powagę,a nauczycielem kapały łzy po twarzach. Po bardzo interesującym koncercie muzycy uczyli nas pojedynczych słów w ich języku takich jak:Tak, Dzień dobry. Przewodnicząca koncertu opowiedziała nam ciekawą historie na temat życia starożytnych Indian. Cała szkoła zapewne zapamięta ten występ do końca życia.
4 5 4