Odpowiedzi

2010-03-07T14:55:17+01:00
Wśród nas są dżentelmeni. :)
Moim zdaniem są nimi mężczyźni, którzy są godni .
Na przykład, gdy jest sytuacja gdzie w autobusie starsza pani, lub ogółnie pani stoi, a mężczyzna jej ustępuje miejsca !
Oczywiście nie wszyscy mężczyźni są dżentelmenami.
Pozdrawiam, powodzenia :*
2010-03-07T14:57:21+01:00
W tych czasach rzdko można spotkać dżentelmena, ale istnieją oni. W niektórych mężczyznach, czy chłopakach jest coś z dżentelmena. Na przykład, wchodząc do jakiegoś pomieszczenia otwierają drzwi i wpuszczają pierwsze Panie. Niektórzy nie odzywają się bezczelne przy dziewczynach ani do nich. Jeśli chodzi o starsze pokolenie jest wśród nich bardzo wielu dzęntelmenow, poniewaz pracujac np jako lekarz trzeba byc dznetelmenem odsunac krzeslo, otworzyc dzrzwi, kulturalnie się odzywac jest to ich etykietka i przez to się prezentują.
2010-03-07T15:00:14+01:00
W dzisiejszym świecie rola faceta dżentlemena całkowicie zanika.Można wyuczyć się dobrych manier, a mimo to nie będzie się dżentelmenem.Wiele zależy ile wynieśliśmy z domu rodzinnego, jakie zasady wpajali w nas rodzice.
Przy dżentelmenie kobieta czuje się komfortowo i bezpiecznie, a w niejednej sytuacji przy boku mężczyzny wcale tak nie jest
Dlatego stwierdzam z przykrością , że to gatunek na wymarciu i powinien być objęty szczególną ochroną.(tak w formie żartu)