Odpowiedzi

  • sevi
  • Początkujący
2009-10-21T20:15:47+02:00
1. Wiceprezydent USA Joe Biden spotkał się na zakończenie swojej wizyty w Polsce z polskimi żołnierzami służącymi wraz z Amerykanami w Iraku, Afganistanie, Bośni i Hercegowinie. Biden podziękował za zaangażowanie, komplementował ich odwagę i profesjonalizm.

2. Według posła PO Janusza Palikota - jeśli Jarosław Gowin nie zmieni zdania i odmówi przyjęcia funkcji wiceszefa klubu - w prezydium klubu Platformy powinien zasiadać poseł z konserwatywnego skrzydła PO. Palikot poinformował też, że propozycję objęcia funkcji wiceszefa klubu przyjął on i Grzegorz Dolniak; Sebastian Karpiniuk będzie sekretarzem klubu.

3. Sejmowe Komisje: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej jednogłośnie poparły w środę projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, regulujący między gminami kwestie dotacji dla przedszkoli niepublicznych.

4. Posłowie PiS skrytykowali projekt uchwały autorstwa PO w sprawie powołania komisji śledczej, która ma zająć się przebiegiem prac nad tzw. ustawą hazardową. Jak argumentują, przyjęcie takiej uchwały będzie wskazywało, że Platformie nie zależy na wyjaśnieniu sprawy.

5. Warszawska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo w sprawie zakupu map satelitarnych dla wojska, które zostało wszczęte w 2007 r. po doniesieniu ówczesnego ministra obrony narodowej Aleksandra Szczygły - poinformował rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk.

6. Komisja Polityki Społecznej i Rodziny pozytywnie zaopiniowała plany finansowe na 2010 rok Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Funduszu Pracy. W przyszłym roku z budżetu państwa do ZUS trafi 45 mld zł.

7. Policyjni związkowcy domagają się spotkania z premierem Donaldem Tuskiem, który zagwarantuje im, że do końca roku funkcjonariusze otrzymają całe zaległe dodatki socjalne. Jeśli do tego nie dojdzie, grożą akcją protestacyjną - informuje radio RMF FM.

8. Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej to bohaterowie filmu "Historia Kowalskich", wyreżyserowanego przez Macieja Pawlickiego i Arkadiusza Gołębiewskiego. Jego koproducentem jest Telewizja Polska.

9. PO gra na zwłokę nie składając wniosku o powołanie komisji śledczej, która badałaby ewentualne nieprawidłowości w pracach nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej - powiedział we wtorek rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.

10. Polska może odegrać centralną rolę w nowym systemie obrony rakietowej w Europie i powinna być usatysfakcjonowana ofertą USA w tym zakresie - zapewnił doradca wiceprezydenta Joe Bidena przed jego środową wizytą w Polsce.

Wybierz sobie : )