Prosze o pomoc. Napisz rozprawke na temat "Agresja-wyraz slabosci czy dowod sily? a to plan kompozycyjny:
1.Wstep-wyjasnienie pojecia i krotka informacja na temat powszechnosci agresywnych postaw i roznych sposobow jej przejawiania sie
2.Rozwiniecie-argumenty np.(Kto jest naprawde silny,nie musi tego udowadniac,sila rozumiana nie tylko w sensie fizycznym,agresja jest wyrazem poczucia zagrozenia,przyczyna agresji ,brak dialogu)
3.Podsumowanie (agresja jest jedna z charakterystycznych cech wspolnego swiata) Z gory wielkie dzieki

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T15:38:13+01:00

Agresja - wyraz słabości czy dowód siły ?

Agresja - to w psychologii określenie zachowania ukierunkowanego na zewnątrz lub do wewnątrz, mającego na celu spowodowanie szkody fizycznej lub psychicznej.
Agresja - wyraz słabości .
Po pierwsze - ten , kto jest naprawdę silny nie musi tego udowadniać , bowiem agresywne zachowanie jest zaprzeczeniem siły. ktoś pewny swojej wartości nie musi jej eksponować.
Siła rozumiana nie tylko w sensie fizycznym , jest źródłem spokoju . Największą władzą jest panowanie nad sobą , silny człowiek nie musi odpowiadać agresja na agresję , stać go na znalezienie pokojowego rozwiązania , pomaganie innym , a nawet poświecenie się dla nich:Chrystus , który przekonywał , ze należy agresorowi nadstawić drugi policzek , nie uczył słabości.
Za kolejny argument posłuży mi stwierdzenie : Agresja jest wyrazem poczucia zagrożenia - to owoc strachu . Zwierzę znajudujące się w sytuacji skrajnego zagrożenia atakuje nawet wielokrotnie silniejszego przeciwnika. Ludzie także atakują wówczas ,kiedy się czegoś obawiają : śmieszności , posądzenia o brak odwagi , utraty pozycji społecznej.
Ponadto zachowanie tradycyjnego systemu wartości jest jedna z przyczyn rozpowrzechniania siię agresji. System wartości sprawia , że możemy odróżnic dobro od zła . Jego zakwestionowanie sprawiło między innymi , ze agresja została uznana przez niektórych ludzi za wartość , a jej manifestowanie za dowód siły.
Poza tym przyczyną agresji jest również słabość lub brak więzi międzyludzkich. Brak więzi miedzyludzkich powoduje poczucie osamotnienia ono zaś jest podstawą poczucia zagrozenia ,łatwiej przejawia się agresywne zachowanie wobec obcych , niz wobec bliskich .
I ostatni argument - brak dialogu , czyli słabość komunikacji , bywa istotną przyczyną agresji . Kiedy ludzie nie potrafią się wzajemnie przekonać za pomocą słów , nie rzadko uciekają sie do agresji ; państwa , które wyczerpują możliwości rozwiązywania problemów na drodze dyplomatycznej rozpoczynają wojnę
Agresja - jedna z charakterystycznych cech współczesnego świata . Wielu wspólczesnych ludzi cechuje : zagubienie w chaosie codzienności , brak umiejętności budowania silnych i trwałych związków z innymi , brak zdolności odróżniania dobra od zła. Rodzi to poczucie osamotnienia i niepewności : słabość współczesnego człowieka - to przyczyna narastającej agresji.