Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T15:25:09+01:00
Jego największym osiągnięciem było opracowanie heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego, według którego Słońce znajduje się w centrum, Ziemia jest planetą i podobnie jak pozostałe planety obiega Słońce po orbicie kolistej.

Gdyby nie odkryl ludzie mysleli by iz to wokol ziemii kraza planety i slonce


eoria heliocentryczna, której był autorem, podważyła średniowieczny układ wartości. Zgodnie z ówczesnym sposobem myślenia Ziemia stanowiła centrum wszechświata. Kopernik wiedział, że jego koncepcja jest niezgodna z nauką kościoła katolickiego i dlatego jako duchowny nie mógł jej ogłosić oficjalnie. Burzyła ona spokój i utarty rytm świata, ale stała się jednocześnie początkiem nowej ery badań naukowych. To doniosłe odkrycie przez wiele lat nie miało sobie równych.
Obawy Kopernika uzasadniało wiele przypadków, którymi zajmowała się Święta Inkwizycja. Za ogłoszenie teorii autorowi z pewnością groziłyby represje, a jego dzieło zostałoby zniszczone. Co prawda książka Kopernika krążyła w odpisach po całej Europie, ale ogłoszono ją dopiero w roku śmierci astronoma.
Wielu przyjaciół namawiało badacza do publikacji dzieła. Sam Kopernik powiedział: „Żądają tego ode mnie liczni wybitni i uczeni mężowie. Gdyż im bardziej absurdalna wydaje się innym moja nauka o ruchu Ziemi, TYM WIĘKSZY BĘDZIE PODZIW i podziękowanie, jeśli przez opublikowanie badań pozór absurdu zniknie poprzez silę przejrzystych dowodów.”
13 4 13
2010-03-07T15:26:08+01:00
Gdyby Mikołaj Kopernik nie odkrył że to Ziemia krąży wokół Słońca to nadal żylibyśmy w błędzie myśląc że to Słońce krąży wokół Ziemi
7 3 7
2010-03-07T15:26:26+01:00
Gdyby Kopernik nie odkryłby że ziemia krąży wokół słońca a nie na odwrót tak jak sądzono w tamtych czasach nie dokonywano by różnych odkryć astronomicznych, człowiek wogule nie interesował się galaktyką bo poco gdy wszystko kręci się wokół nas a my tylko stoimy w miejscu.
6 4 6