Odpowiedzi

2010-03-07T15:35:18+01:00
Moim marzeniem jest wyjechanie do Paryża. Paryż jest to miasto miłośći.
Słyszałam od kolegów ze w Paryżu są fajne zabytki takie jak wieża Eiffla, którą bardzo bym chciała zobaczyć na właśne oczy, przy zachodzie słońca.
13 4 13
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T15:41:36+01:00
Od dziecka marzę, żeby pojechać do Wielkiej Brytanii. Od lat słuchałam opowiadań moich rodziców o tym przepięknym i ciekawym kraju.
W marzeniach jestem w angielskiej stolicy. Wyobrażam sobie, że oglądam z wielkim podziwem Big Bena. Jest to wieża zegarowa w Londynie. Cztery tarcze jej zegara mają średnicę siedem i pół metra każda, a wskazówki są długości czterech metrów i dwudziestu pięciu centymetrów. Dzwon za to waży trzynaście ton. Potem wybieram się obejrzeć Pałac Buckingham. Jest on oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów i jednocześnie największym na świecie pałacem królewskim pełniącym swoją pierworodną funkcję. Pałac ten jest również siedzibą królowej Elżbiety II i rodziny królewskiej. Następnie idę do katedry św. Pawła. Jest to jeden z najbardziej znanych kościołów anglikańskich w Wielkiej Brytanii i również jedna z najznamienitszych budowli Londynu. Znajduje się w samym sercu londyńskiej dzielnicy City of London i formalnie pełni funkcję głównej świątyni tej dzielnicy. Na drugi dzień mam zamiar wybrać się do Royal Albert Hall. Jest to sala koncertowa w Londynie poświęcona mężowi królowej Wiktorii, Albertowi. The Hall jest także miejscem, gdzie są największe w Wielkiej Brytanii organy oraz siedzibą The Proms. Bardzo chciałabym się dostać do St. James’s Palece, ale niestety, jest on niedostępny dla turystów. Przed wyjazdem z Londynu chciałabym jeszcze zobaczyć Muzeum Figur Woskowych. W budynku można obejrzeć wspaniałe figury sław, na przykład takich jak Jenifer Lopez czy Shakira. Jedyni Polacy, których postacie znajdują się w tym muzeum, to noblista Lech Wałęsa oraz papież Jan Paweł II. Cudowne jest to, że figury te są prezentowane w naturalnej wielkości. Ostatnim wspaniałym miejscem jakim zwiedzam podczas swojej wymarzonej podróży jest Tower Bridge (Most Wieży). Jest on bardzo duży, a przede wszystkim niesłychanie piękny. Sprawia wspaniałe wrażenie, zwłaszcza nocą, kiedy jest cudownie oświetlony. Potem jadę na lotnisko myśląc o tych wspaniałościach, które widziałam i lecę do domu bogatsza o niezwykłe wspomnienia.
Tak wygląda moja wymarzona podróż. Mam nadzieję, że kiedyś będę miała okazję spełnić swoje marzenia.
9 4 9