Odpowiedzi

2010-03-07T15:39:19+01:00
Bóg doświadcza wątpieniem, niepewnością i niezrozumieniem Jego działania
nawet najwierniejsze Mu osoby , ponieważ pragnie wystawić na próbę wiarygodność wiary w Niego. Jeżeli Wierny jest pewny , że Bóg jest Wszechmogący i Sprawiedliwy, to mimo trudności napotykanych na swej drodze nie zwątpi w Niego,lecz wrecz przeciwnie-to w pewnym stopniu umocni jego wiarę .. Bo po każdym deszczu,będzie pora na słońce, a po każdym smutku przyjdzie pora na radość.

W ten sposób to rozumiem , ale niekoniecznie musisz się zgadzać z moimi poglądami . Trzeba pamiętać ,że na pytania związane z religią nie odpowie nam żaden filozof , ani żadna encyklopedia. Odpowiedź powinniśmy znaleźć w swoim sercu i duszy.;)
5 4 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T16:05:17+01:00
Bóg daje nam wolną wolę. Pragnie, abyśmy podążali za nim, ale nie zmusza nas do tego. Dopuszcza do nas kuszenie szatana, abyśmy to my wybrali do kogo należeć chcemy. Lęki, obawy, zwątpienie, cierpienia są typową działalnością diabła, który chce odwieść nas od Boga. Jednak za wszelką cenę chce pozostać w ukryciu, abyśmy uważali, że szatan nie istnieje i nic nam nie grozi.

Diabła można porównać do psa przywiązanego do smyczy. Ma ograniczone pole możliwości. To Bóg znając nasz stopień uduchowienia reguluje długość "smyczy", bo wie z jak mocnym kuszeniem sobie poradzimy. To dlatego księża, egzorcyści i osoby głęboko uduchowione są bardziej narażone na ataki szatana (np. św. Jan Maria Vianney), a niżeli osoby o słabej i kruchej wierze.

Bóg kocha nas do tego stopnia, że chce, abyśmy przez różne sytuacje, gdzie musimy dokonać wyboru między dobrem a złem upewnili się, że na pewno Go kochamy i chcemy z Nim być w wieczności.
4 3 4