Odpowiedzi

2010-03-07T15:48:32+01:00
Całun
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ca%C5%82un_tury%C5%84ski
matka boża obraz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Matka_Bo%C5%BCa_z_Guadalupe

wam znajdziesz wszystko ale lepszy jest całun widziałam go i wiem że naprawdę ma lepszą historią niż obraz naprawdę poleecam
2010-03-07T16:06:13+01:00
Matka Boża z Guadalupe – określenie Matki Bożej, która miała objawić się Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na wzgórzu Tepeyac, obecnie w granicach miasta Meksyk. Jak głoszą przekazy, w ostatnim dniu objawień, 12 grudnia 1531 roku dojść miało do powstania obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki.

Matka Boża z Guadalupe nazywana jest również (niepoprawnie) Matką Bożą z Gwadelupy lub Matką Bożą z Guadelupy.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T16:08:58+01:00
Odp b
Całun z Manoppello jest to wizerunek twarzy zmartwychwstającego Chrystusa uwieczniony na welonie z bisioru morskiego (rodzaj jedwabiu znany w starożytności) o wymiarach 17 na 24 cm, który jest oprawiony w srebrny relikwiarz.
Relikwia ta jest wystawiona na widok publiczny w ołtarzu głównym kościoła w Manoppello (Włochy). Od 20 lat wielu wybitnych naukowców podejmuje trud wszechstronnych badań tajemniczej relikwii Oblicza Chrystusa z Manoppello. W wyniku tych badań, przy użyciu najnowszych technik stwierdzono, że obraz ten powstał na najdelikatniejszej tkaninie naturalnej w sposób niewytłumaczalny dla nauki. Na pewno nie został namalowany ludzką ręką, podobnie jak wizerunek martwego ciała Chrystusa na Całunie Turyńskim, czy cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku. Współczesna nauka nie jest w stanie stwierdzić, w jaki sposób powstał ten obraz i skąd pochodzą te tajemnicze kolory, które sprawiają, że obraz Świętego Oblicza zachwyca swoim pięknem i promieniuje życiem. Na tkaninie nie stwierdzono żadnych śladów jakichkolwiek farb. Zresztą, z technicznego punktu widzenia, jest niemożliwe namalowanie czegokolwiek na morskim jedwabiu. Całun ten różni się od Całunu Turyńskiego między innymi tym, że jest on (używając terminologii fotograficznej) pozytywem, podczas gdy tamten jest negatywem. Zadziwiającą cechą Oblicza z Manoppello jest przezroczystość płótna oraz fakt, że obraz jest doskonale widoczny zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Płótno to jest tak cienkie, że po złożeniu można by go było ukryć w łupince orzecha włoskiego.
1 5 1