Odpowiedzi

2010-03-07T15:57:08+01:00
Temat; czy idealny nauczyciel istnieje ?


Moim zdaniem idealna osoba nie istnieję , czyli nauczyciel też takim człowiekiem z pewnością nie jest. Osoba o randze nauczyciela również popełnia wszelkie błędy , ulega emocjom w trudnych chwilach i opresjach. Czasami zdarza się , że nauczyciele oceniają nie sprawiedliwie , danej osobie stopień może być podwyższony a innej już nie. Z przykrością muszę stwierdzić , iż nikt na świecie nie jest doskonały i każdy popełnia chociażby najmniejsze błędy.

Daj naj.
1 5 1
2010-03-07T16:00:05+01:00
Nauczyciel idealny nie istnieje z prostego powodu. Nie ma ludzi idealnych, ponieważ popełniając grzech pierworodny staliśmy się zwykłymi istotami, pozbawionymi ideału. Ciężko jest żyć z takim przeświadczeniem. Co do nauczyciela punkt 2:

-Nauczyciel to tylko i wyłącznie człowiek, posiadający nerwy i swoje zmartwienia, niekiedy także własną rodzinę;
-Nauczyciel mimo tego, iż naucza nie wie wszystkiego, myśl ludzka jest ulotna, wiedza czasem zawodzi.
2 4 2
2010-03-07T16:00:14+01:00
Myślę, że nauczyciel idealny nie istnieje, ponieważ nie ma nauczyciela, którego lubili by wszyscy. Zawsze znajdzie się ktoś komu nie przypadnie on do gustu. Zależy też jak traktujemy sformułowanie "idealny". Czy nauczyciel idealny, to dla nas osoba, która potrafi nas czegoś świetnie nauczyć, czy też osoba, która da nam całkowitą swobodę na lekcjach? Wydaje mi się, że większość uczniów chciało wolało by tego, który da nam tak zwany "luz" na lekcjach. Jeśli jednak głębiej się zastanowimy, to do czego przydałby się nam nauczyciel, który niczego by nas nie nauczył?
2 4 2