Rozwiń zdania, dopisując przydawki do rzeczowników: misja, powierzchni, planetę, obraz, mapę, atmoswerę, komputer, analizie danych, informacje.
Misja dobiegła końca. Mogliśmy teraz z bliska przyjrzeć się powierzchni. Kilkakrotnie okrążyliśmy planetę. Obraz przenieśliśmy na mapę. Należało już tylko zbadać atmoswerę i wybrać miejsce do lądowania. Komputer po analizie danych przekazał nam informacje. To nieprawdopodobne!
b) Dopisz ciąg dalszy wydarzeń.

1

Odpowiedzi

2010-03-07T16:41:02+01:00
Moja (czyja? ) misja dobiegła końca. Mogliśmy teraz z bliska przyjrzeć się całej (jakiej?) powierzchni. Kilkakrotnie okrążyliśmy najbliższą (jaką)planetę. Obraz przenieśliśmy na mapę kartograficzną (jaką?). Należało już tylko zbadać księżycową (jaką?) atmosferę i wybrać miejsce do lądowania. Stacjonarny (jaki?komputer po szczegółowej (jakiej?) analizie naszych (czyich?)danych przekazał nam dokładne(jakie?) informacje. To nieprawdopodobne! Byliśmy na Księżycu. Zbadaliśmy atmosferę, glebę. Zobaczyliśmy wspaniały krajobraz. Mieliśmy okazję podziwiać z wysokości naszą planetę. Pieknie wygląda.Zmienia kolory, w zależności od wysokości. Najpierw jest zielona, potem niebieska i na końcu żółta. Wróciliśmy szczęśliwie.Chociaż było wspaniale, to nie wiem, czy będę mieć odwagę znów tam polecieć.
b) Dopisz ciąg dalszy wydarzeń.
6 3 6