Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T14:48:41+01:00
03.03.2010

Sport....
Imię Justyny Kowalczyk chce nadać jednej z ulic albo placów w Katowicach Andrzej Zydorowicz. Wiceprzewodniczący komisji kultury i sportu, a kiedyś znany komentator telewizyjny, zgłosił taki wniosek na poniedziałkowej radzie miasta.

Kultura....

Amerykański dramat "The Hurt Locker. W pułapce wojny" w reżyserii Kathryn Bigelow uhonorowano tegorocznym Oscarem za najlepszy film. Wbrew nadziejom Polaków statuetki nie zdobył natomiast dokument "Królik po berlińsku" Bartka Konopki.

Oscara za reżyserię dostała Kathryn Bigelow. W kategorii najlepszy aktor w roli głównej triumfował Jeff Bridges, a w kategorii najlepsza aktorka w roli głównej - Sandra Bullock.

Polityka....

Z najnowszego sondażu TNS OBOP wynika, że 39 proc. ankietowanych nie ceni żadnego polityka. Wśród tych, którzy wskazali cenionego przez siebie polityka, największym uznaniem cieszyli się: b. prezydent Lech Wałęsa (8,4 proc.), premier Donald Tusk (6,5 proc.) i b. prezydent Aleksander Kwaśniewski (6,2 proc.).

Gospodarka...

W poniedziałek ośrodek badawczy Ipsos podał, że wskaźnik optymizmu konsumentów WOK wzrósł w marcu o 1 pkt do 112,31 pkt, przy czym najlepiej Polacy oceniają klimat gospodarczy, a skłonność do zakupów od roku pozostaje na bardzo wysokim poziomie. I choć inne badanie konsumentów - Barometr Nastrojów Ekonomicznych - przygotowane przez Pentor wykazuje nieznaczny spadek w marcu, to Eugeniusz Śmiłowski, prezes Pentora, podkreśla, że Polacy tryskają optymizmem.

- Gospodarstwa domowe mają się świetnie. Ich oczekiwania finansowe w dużej mierze zaspokajane są przez pracodawców i to znajduje odzwierciedlenie w rosnącym optymizmie, który pozostaje niezmącony tym, co się dzieje w światowej gospodarce - mówi prezes Pentora.
12 3 12