Odpowiedzi

2010-03-07T17:30:05+01:00
Zbiórka przed szkołą i wyjazd z Poznania o godz. 06:00. Przejazd do Częstochowy. Wejście na Jasną Górę i zwiedzanie Klasztoru. Przejazd do Ojcowa:

o Punkt widokowy Pieskowa Skała
o Szlak „Orlich Gniazd”
o Wejście na teren Ojcowskiego Parku Narodowego – Jaskinia Łokietka

Przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie Kopalni Soli z przewodnikiem. Przejazd do Krakowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Spacer wieczorny po starówce. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Cmentarz Żydowski wraz z Synagogą, Ratusz, Bożnica Wysoka, Stara Bożnica – Muzeum Judaistyczne, stare miasto z Kościołem Mariackim, Sukiennice, Muzeum Malarstwa, Uniwersytet Jagielloński. Obiadokolacja. Jeśli wystarczy sił spacer nad Wisłą. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Krakowa: Wawel z komnatami, Katedra, Smocza Jama. Czas wolny na starówce. Fakultatywnie do wyboru zwiedzanie Oświęcimia, albo przepłynięcie łodziami w sztolni w Tarnowskich Górach. Obiad. Przyjazd do Poznania (pod szkołę) przewiduje się na godz. 23:30.Wyżyna Krakowsko – Częstochowska – to bardzo urozmaicony obszar naszego kraju. Ciekawa fauna i flora – osobliwości, które możemy podziwiać w okolicy Ojcowa, interesujące obiekty, takie jak sztolnie w Tarnowskich Górach, a także bardzo piękne i ważne historycznie miasta jak Częstochowa i Kraków.

Kraków – magiczne miasto. Zwane pieszczotliwie „zagłębiem krajoznawczym” posiada ogromną liczbę dobrze zachowanych obiektów zabytkowych o wysokiej wartości historycznej i artystycznej. Było to jedno z pierwszych miast wraz z Wieliczką wpisane na światową listę UNESCO. Ważnym dopełnieniem atrakcyjności Krakowa są liczne muzea.
7 2 7