Proszę o sprawdzenie tej formy wypowiedzi (opis).
Z góry dzięki

Moje wrażenie z przeczytanej lektury pt. Syzyfowe Prace Stefana Żeromskiego zaprezentuje wam w tym oto opisie.
Książka ta może się podobać lub nie zależy jakie kto kto lubi. Powieść ta była momentami ciekawe, gdy na przykład Maciek strzelał z pistoletu razem ze swymi przyjaciółmi. Niestety nie bez konsekwencji, gdyż zostali złapani przez milicje. Były też emocjonujące wątki, gdy zostali przesłuchiwani, dostawali kary i również wtedy, gdy pewnego wieczora Borowicz obrzucał błotem nauczyciela, który próbował za wszelką cenę złapać ich na gorącym uczynku. w utworze tym nie podobało mi się mała ilość dialogów i zbyt duża liczba opisów przyrody, co powodowało nudności w tej książce. Ta właśnie część może zniechęcić czytelników do przeczytania tej właśnie powieści. Brakowało mi także wątków romantycznych. Był tylko jeden taki wątek i był on nieszczęśliwie zakochany.
Książkę tą można nazwać nudną lub interesującą. Moim zdanie utwór ten jest na pograniczu, być może komuś bedzie się bardzo podobać, a możliwe że niektórzy będą zasypiali.

1

Odpowiedzi

2010-03-07T17:43:17+01:00
Chciałbym przedstawić moje osobiste wrażenie po przeczytaniu lektury Syzyfowe prace (...)
Książka ta zbytnio mi się nie podobała, chodź moi koledzy ją chwalili. Pewne momenty mnie zaciekawiły np. gdy Maciek strzelał z pistoletu razem ze swymi przyjaciółmi. Niestety nie bez konsekwencji, gdyż zostali złapani przez milicje. Były też emocjonujące wątki, gdy zostali przesłuchiwani, dostawali kary i również wtedy, gdy pewnego wieczora Borowicz obrzucał błotem nauczyciela, który próbował za wszelką cenę złapać ich na gorącym uczynku. w utworze tym nie podobało mi się mała ilość dialogów. Opisy przyrody były dość nudne lecz wprowadzają czytelnika w świat bohaterów powieści. Ta właśnie część może zniechęcić czytelników do przeczytania tej właśnie powieści. Brakowało mi także wątków romantycznych. Był tylko jeden wątek miłości, i niestety miłości melodramatycznej.
Książka ta przez wielu jest chwalona, lecz mi nie przypadła do gustu. Moim zdanie utwór ten jest na pograniczu, być może komuś bedzie się bardzo podobać, a możliwe że niektórzy po przeczytaniu pewnej części będą zniechęceni.

1 5 1