Odpowiedzi

2013-01-20T23:22:58+01:00

Nie od dzis wiadomo, że ludzie w swoim życiu mają  różne momenty, które czasami są pełne uroku, a innym razem sprawiają ból i ciepienie. Niektórzy dążą do tego, aby czerpać ze swiata wszystko to co jest najlepsze, ale w życiu różnie to bywa i  zgadzam się z twierdzeniem, że "Nic wiecznego na świecie, radość się z troską plecie". W tej chwili przytoczę niezbędne argumenty, aby potwwiedzić moją tezę.
Pierwszym argumentem jest Ebenezer Scrooge, który na początku utworu jest człowikem pozbawionym jakichkolwiek uczuć. Nie pomaga on nikomu, ponieważ uważa że nie musi tego robić. Żyje samotnie, bo nikt nie chce się z nim zaprzyjaźnić. Wielki skąpiec również nie szuka towarzystwa. Jednak po spotkaniu z duchami bohater bardzo się zmartił i  postanowił zmienić swoje dotychczasowe życie. Nagle zaczął dzielić się swoim majatkie z innymi ludzmi, zaprzyjaźnił z siotrzeńcem, którego wczesniej unikał i to sprawiło, że poczuł radość i szczęście.
Kolejnym przykładem  są bohaterowie 'Kamieni na szaniec", którzy dzielnie walczyli o wyzwolenie ojczyzny. Chłopców przepełniala ogromna radość, kiedy mogli pokazać jak bardzo kochają swój kraj i do czego są zdolni, by odzyskać upragnioną wolność. Harcerze z pełnym optymizmm utrudnial Niemcom życie, a każde małe zwycięstwo bardzo ich radowało. Niestety, kiedy Rudy został aresztowany, a następnie torturowany, jego przyjaciele byli tym faktem mocno wstrząśnięci. Potem nastąpiła radość, ponieważ chłopca udało się uwolnić, jednak wkrótce zmarł on, co sprawiło, że koledzy po raz kolejny przeżyli tragiczne chwile.
Następnym argumentem jest Mały Książę, który wyrusza w podróż, aby odszukać sens życia. Chlopiec na swojej planecie bardzo się troszczy się o róże. Dba  nią każdego dnia. Chroni ją przed zimnem i słońcem, ale ta wcale nie okazuje mu swojej wdzięczności, ponieważ jest dumna i złośliwa. Dopiero odejście Księcia sprawia, że czuje ona smutek i pustkę, ale jednocześnie uzmysławia sobie, że kocha chłopca. Kiedy po wielu przygodach Książe wraca na swoją planetę, to róża czuje ogromne szczęście i radość, a i Książę nie wstydzi się swoich uczuć.
Moim zdaniem zycie potrafi nas bardzo zaskoczyć i kiedy myślimy, że już nic dobrego nas nie spotka, to nagle mamy jakąś miłą niespodziankę od losu. Innym razem spotykają nas same smutki, ale ''Nic wiecznego na świecie, radosc sie z troską plecie''. I myślę, że swoimi argumentami potwierdziłam tezę, którą zamieściłam na wstępie.

3 3 3