Polecenie jest takie:Poszukaj wokół siebie znaków Królestwa Bozego .Napisz o swoich poszukiwaniach i o tym co znalazłeś (min 1/2 strony ) zaczęłam tak :
Wokół mnie jest dużo znaków Królestwa Bożego .
Pierwszym znakiem ,tóry opiszę jest miłosc w rodzinie .codziennie czuje troske mamy i taty ,którzy pomagają mi przy lekcjach . z gory dzieki ; )

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T20:09:38+01:00
Wokół mnie jest dużo znaków Królestwa Bożego .
Pierwszym znakiem ,tóry opiszę jest miłosc w rodzinie .codziennie czuje troske mamy i taty ,którzy pomagają mi przy lekcjach i dbają, żebym nie chodziła głodna, miała najlepsze toważystwo. Również osoby, które pomagają bliźnim, jak policjanci, przeprowadzający dzieci przez ulice, lekarze ratujący innym życie, czy strażacy, którzy wyciągają ludzi z płonących domów z narażeniem własnego życia są Znakiem Królestwa Bożego. Bóg pokazuje nam swoje królestwo poprzez życzliwość innych. Kiedyś zauważyłam, że mały chłopak się potknął. Dużo ludzi go mijało, nie zważając, że dziecko płacze i może sobie coś zrobiło. Kiedy chciałam podejść, wyprzedziła mnie jakaś dziewczyna, która mimo iż się najwyraniej spieszyła, nie została obojętna na czyjąś niedole i pomogła poszkodowanemu. Wzruszyła mnie jej postawa. Zauważyłam, że jest więcej takich ludzi. Bóg daje nam cząstkę Królestwa Bożego na ziemi, abyśmy Mu ufali i zbliżali się do niego. Można to uczynić, uczestnicząc w Niedzielnej mszy świętej, przystępując do sakramentu pokuty i pojednania, przyjmując komunie Świętą i starając stać się lepszymi. A wtedy Bóg nas przyjmie do prawdziwego i jedynego Królestwa Bożego po śmierci.


Mam nadzieje że wystarczy i że pomogłam. Najwyżej pisz szeroko ;p
Pozdrawiam
8 5 8